Jak už to bývá v Kopřivnici zvykem, i proti Dukle se hrálo v bouřlivé atmosféře, kterou domácí fanoušci svým hráčům vytvořili.

Úvod utkání byl vyrovnaný, byla to přetahovaná o každý gól. Postupem času ovšem přeci jen začínali mít domácí navrch a vlastně si vypracovali náskok, který se ukázal nakonec být klíčový.

Od 18. minuty domácí svého soupeře začali přehrávat a předvedli smrtící šestiminutovku, během které nastříleli Dukle šest branek a sami neinkasovali ani jednou, na čemž měl hlavní zásluhu brankář Marek Žingor, který chytal celé utkání ve velké formě. „Za dobře fungující obranou podal nadstandardní výkon brankář Marek Žingor, který smazal hlavně křídla a spojky. Tam byl podle mě největší rozdíl v zápase,“ potvrdil trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, že na oporu v brance dnes bylo opravdu spolehnutí.

V závěru poločasu ještě stihla Dukla mírně snížit, ale do kabin šli mnohem spokojenější Kopřivničtí, kteří po půli vedli 16:11. Ve druhém poločase pokračovala Kopřivnice v nadšeném výkonu, zatímco Dukla nedokázala najít ve své hře pořádek, a nepomohlo ani to, že trochu pozměnila svůj systém.

„Snažili jsme se s tím prvních patnáct minut ve druhém poločase něco udělat, ale domácí se dostali do laufu a nám už bohužel ani ten systém 0:6 tolik nefungoval. Na 1:5 jsme se to už báli vytáhnout,“ přemítal trenér hostující Dukly Praha Daniel Čurda.

Domácí házenkáři postupně zvyšovali svůj náskok, který byl ve 42. minutě už sedm bodů, 22:15. O pět minut později pak Dukla navíc přišla o Vojtěcha Patzela, který za faul na Jana Hanuse dostal rovnou červenou kartu.

V závěru Kopřivnice nepřipustila žádné drama, Dukla na nějaký zázračný obrat pomýšlet nemohla. „Měli jsme hlavy hodně dole a zrovna v posledních deseti minutách, což mě mrzí,“ smutnil Čurda.

Naopak Veřmiřovský byl s výkonem svých svěřenců maximálně spokojený. „Znovu jsme dokázali, že chceme být nejvíce vyhecovaný tým v lize a tým, který nejčastěji přerušuje v obraně. Myslím si, že to se nám dnes podařilo.“

Dukla se sice zatím trápí a v tabulce Strabag Rail extraligy je až desátá, trenér domácích si přesto vítězství nad pražským celkem cení. „My jsme s pokorou strašně moc šťastní, protože porazit Duklu je nesmírně těžké,“ uzavřel.

Petr Sumbal