Dva neúspěchy Vikingů

Kopřivnice - Bez pěti hráčů základní sestavy vyrazili florbalisté FBC Vikings Kopřivnice k utkáním 15. a 16. kola 1. ligy. V improvizované sestavě ale nedokázali navázat na týden staré vystoupení ve Vsetíně a po dvou porážkách spadli na sedmou příčku tabulky.

16.1.2008

FlorballFoto: Ilustrační foto

BC Kladno - FBC Vikings Kopřivnice 9:6 ( 2:1, 1:2, 6:3 )

Kladno mělo raketový nástup, když po 48 vteřinách se z gólu radoval Louvar. Kopřivnice zakrátko snížila Matúšem, který skóroval zpoza branky. Uplynula ale sotva minuta a domácí opět vedli. Jejich těsný náskok vydržel až do konce třetiny. Jednačtyřicet vteřin po přestávce našel Bolom osamoceného Jehlára a bylo znovu srovnáno. Ve 36. minutě Vikingové poprvé v utkání vedli, o gól se postaral Kotrla. Jenže, netrvalo dlouho a Frommel srovnal.

O všem nakonec rozhodla poslední část hry, která připomínala střelnici. Nejprve využilo Kladno přečíslení a Vlček rozvlnil síťku. Za pouhých 13 vteřin ale Sládkovský zařídil opět remízový stav. Po něm přidal další gól kopřivnický Hykel. Jenže vzápětí znovu udeřili zásluhou Leipnera domácí. Za dvě minuty vstřelil Hykel druhou branku v zápase a hosté zase měli navrch. Jenže ani tentokrát jejich vedení dlouho nevydrželo a Louvar vyrovnal. Po chvíli vstřelili domácí dva slepené góly a jistotu tří bodů jim čtyři minuty před koncem přinesla Vlčkova rána.

Branky: 1. Louvar (Vágner), 6. Leipner (Frommel), 37. Frommel (Leipner), 41. Vlček (Frommel), 43. Leipner (Frommel), 48. Louvar (Šikola), 52. Šikola (Louvar), 53. Louvar (Leipner), 56. Vlček (Vágner) – 5. Matúš, 21. Jehlár (Bolom), 36. Kotrla, 41. Sládkovský (Matúš), 43. Hykel (Divák), 45. Hykel (Bolom).

SK Bivoj Litvínov - FBC Vikings Kopřivnice 7:4 (2:3, 4:0, 1:1)

Začátek zápasu zvládli hosté na jedničku. Nejprve po 44 vteřinách skóroval Plhal a hned minutu na to přidal druhou branku Hykel. Domácí korigovali po trestném střílení, které přesně zakončil Hulič. Netrvalo dlouho a Plhal druhou ranou v utkání opět zvýšil náskok Kopřivnice na dvoubrankový. Ale, ani Litvínov nebyl v útoku bezzubý, což doložil svým gólem Vrána.

Po dvou minutách druhé části byl za píchnutí holí vyloučen domácí Werner na pět minut. Ale Vikingové přesilovku nevyužili. Navíc, krátce po návratu Wernera bylo srovnáno, autorem branky byl Kašpárek. Branka jako by nalila domácím síly do žil. Zatím co na holích hostů se usadila nervozita, hráčům Litvínova se dařilo vše, na co sáhli. V rozmezí jedné minuty mířili přesně Kumai s Kašpárkem, kteří tak otočili vývoj utkání. Krach ve druhé třetině pak protrhl 12 vteřin před přestávkou Hulič. Po jeho brance odcházeli domácí do šaten za stavu 6:3. V poslední třetině Litvínov udržoval soupeře v bezpečné vzdálenosti od své brány. Navíc, v závěru přidal sedmou branku z hole Vrány. A poslední korekci výsledku zařídil minutu před koncem kopřivnický Libor Fojtík.

Branky: 9. Hulič, 18. Vrána (Hulič), 27. Kašpárek (Werner), 34. Kumai (Tuček), 35. Kašpárek (Hulič), 40. Hulič (Kašpárek), 57. Vrána (Kopta) - 1. Plhal, 2. Hykel, 14. Plhal, 59. L. Fojtík, vyloučení: 1:4, využití: 1:0, rozhodčí: Furmánek, Šolc, diváci: 30.

Ostatní výsledky 1. ligy florbalu, 15. kolo: SK Bivoj Litvínov - TJ MEZ Vsetín 9:4, 1. MVIL Hrabová -AC Sparta Praha 7:15, Paskov Saurians - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 po prodloužení, Spartak Pelhřimov - Florbal Náchod 3:4, FBŠ Jihlava - TJ VHS Znojmo 5:5, 16. kolo: FBC Kladno - TJ MEZ Vsetín 12:4, Paskov Saurians - AC Sparta Praha 6:5, 1. MVIL Hrabová - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:13, FBŠ Jihlava -FTS Florbal Náchod 6:9, Spartak Pelhřimov - TJ VHS Znojmo 1:5.

16.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.