Házenkáři Kopřivnice však mají stále vše ve vlastních rukou a pokud neprohrají v předposledním kole, které se hraje v jednotný sobotní čas v 18.00, na palubovce Hranic, účast ve vyřazovací části je nemine.

Frýdek-Místek vstoupil do utkání lépe a před osmi stovkami diváků potvrzoval svoji zlepšenou formu. Orli totiž po zimním příchodu zkušeného kouče Kekrta šplhají tabulkou vzhůru.

Hosté si v Kopřivnici vybudovali postupně až pětibrankový náskok, když se na pivotu prosazoval Gřešek a své kanonýrské vlohy ukazoval i Petrovský.

„S první dvacetiminutovkou jsem byl maximálně spokojený,“ potvrdil vydařený nástup svého celku Jiří Kekrt.

Kopřivnice ale stihla do přestávky snížit na 14:17.

„Bylo to už utkání jako v play-off, ale nebyli jsme se schopni vyrovnat agresivitě a nasazení Frýdku,“ vzpomínal na nepovedenou první půli kouč KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jehož týmu však poločasová promluva prospěla, neboť ve 42. minutě se domácí dostali před výtečnou diváckou kulisou, o kterou se starali příznivci obou celků, poprvé v utkání do vedení, když desetigólový Hanus upravil na 23:22.

Bylo to však zároveň naposledy, kdy měli ve skóre navrch Kopřivničtí.

PETŘÍK: NECHCEME TO NECHÁVAT NA POSLEDNÍ KOLO

Deset minut před koncem ještě Veřmiřovského soubor smazal ztrátu dvou branek a vyrovnal na 26:26, ale závěrečné minuty zvládl lépe Frýdek-Místek, který šel v závěru do třígólového trháku, který již nepustil.

Důležitou postavou hostujících Orlů byl výborně chytající brankář Pyško, jenž strávil loňské jaro v kopřivnickém dresu.

„Úsek hry mezi koncem první půle a začátkem druhé půle jsme nezvládli. Pak jsme se ale dostali zpátky do hry a závěr jsme zvládli lépe. Připravovali jsme se na vysunutou agresivní obranu Kopřivnice, ale nebylo to ono. Ale odvážíme si dva body, takže pozitiva převažujou,“ uvedl trenér vítězného celku Jiří Kekrt.

Frýdek-Místek si navíc díky dvoubodovému lupu zajistil dvě kola před koncem základní části jistotu play-off, neboť má s Hranicemi lepší bilanci vzájemných zápasů.

Vzhledem k tomu, že Cement v sobotu dopoledne ztratil v závěru výhru s Brnem, věděli i Kopřivničtí, že v případě vítězství mají účast v play-off jistou.

„My jsme měli jedinou šanci uspět proti kilům a zkušenostem ve frýdecké obraně tím, že budeme chtít více, ale kromě jediné pasáže v utkání, na tom byl lépe soupeř. Kromě bojovnosti Frýdku přispěl k výhře i brankář Pyško,“ hodnotil derby kopřivnický trenér.

Derby mělo speciální příchuť pro kopřivnickou čtveřici Petřík, Mynář, Unger a Holbein, která v minulosti působila ve Frýdku-Místku.

„Věděli jsme o co hrajeme, ale bohužel Frýdek byl lepší. Je to pro nás zklamání. Rozhodně to ale nechceme nechávat na poslední kolo a pojedeme do Hranic vyhrát,“ nechal se po utkání slyšet kopřivnický pivot Jaromír Petřík.

KH KOPŘIVNICE – PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK 29:32 (14:17)

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 790.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec 3, Rachač 1, Jan Gřes 1, Petřík 3/2, Holbein 3, Unger, Fulnek 2, Švébiš, Očkovič, Krpelík, Hanus 10, Mynář 4, Bukovský 2. Trenéři: Lubomír  Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.

Nejvíce branek Fr.-Místku: Petrovský 7/2, Geist 7, Gřešek a Strack 5.

Zbylé výsledky 20. kola: Hranice – Brno 24:24, Lovosice – Jičín 21:20, Nové Veselí – Dukla Praha 18:27, Karviná – Zubří 23:28, Plzeň – Strakonice 31:21.

12. Strakonice 20 4 2 14 504:611 10
Házenkáři Králova Pole (v modrém) si prohrou s Kopřivnicí zkomplikovali cestu do play-off.