První pokus na záchranu nejvyšší soutěže nevyšel. Házenkáři Kopřivnice totiž padli o víkendu dvakrát v Litovli a svému soupeři nakonec podlehli 1:3 na zápasy.

O udržení extraligy tak bude Kopřivnice bojovat ve 2. kole play-out proti Zlínu. Sérii startuje až příští víkend 7. a 8. května na kopřivnické palubovce.

Třetí díl série nabídl v sobotu v Litovli drama až do posledních vteřin. Kopřivničtí, kterým výborně zachytal gólman Žingor, vedli deset minut před koncem o dvě branky, ale v závěru se projevily reprezentační a bundesligové zkušenosti Juříčka. Právě jeho zásahy totiž posunuly Litovel k vítězství 22:21.

„Kdyby nenastoupil v sobotu David Juříček, tak jsme vyhráli. Dal jim obrovskou psychickou podporu a dokázal nás dostat ze hry. Nemyslím si, že byla Litovel lepším týmem, ale byli šťastnější a disciplinovanější," vyjádřil se k sobotní partii kouč Kopřivnice Ivo Vávra, jehož týmu v Litovli citelně chyběl zraněný Jan Gřes.

Také nedělní duel nabídl dramatický scénář v bouřlivé atmosféře. Po vyrovnaném a brankově plodném prvním poločase (17:17), se pak dostali do vedení hráči Kopřivnice, ale ve 47. minutě otočili domácí skóre na svou stranu. O všem pak rozhodla poslední desetiminutovky, kterou Litovel ovládla 8:1.

„Ve druhém poločase nám, zaplať pánbůh, neskutečně fungovala obrana a už jsme to nepustili. Tatra se ale pod Ivošem Vávrou neskutečně zvedla. Je mi opravdu líto, že budou hrát o záchranu. Doufám, že to zvládnou," sdělil kouč Hanáků Jaroslav Hudeček. Kopřivnice se tak musí připravovat na sérii o všechno proti Zlínu.

„Všechny zápasy byly naprosto vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Nedokázali jsme využít přesilovky, které nám v Litovli vůbec nešly. Chtěli jsme vrátit sérii do Kopřivnice, ale bohužel. Nemůžeme Zlín vůbec podcenit a musíme se na něho připravit a urvat oba domácí zápasy," má jasno Vávra.

3. zápas: TATRAN LITOVEL - KH KOPŘIVNICE 22:21 (13:13)

Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/4. Vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Diváci: 373. Nejvíce branek Litovle: Konšel 6/1, Juříček 5, Dědek 4.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Prepsl 2, Lipový, Střelec 1, Veřmiřovský, Zima, Bukovský 1, Mička, Petřík 3/1, Jiří Gřes 4/3, Unger, Hardt 5, Fulnek 4, Hanus 1, Krpelík.

4. zápas: TATRAN LITOVEL - KH KOPŘIVNICE 35:27 (17:17)

Sedmimetrové hody: 5/5 – 7/4. Vyloučení: 6:6, navíc Schmalz (L) ČK. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváci: 458. Nejvíce branek Litovle: Konšel 8/5, Dědek 6, Mičola, Zbránek, Juříček, Nedoma po 4.
KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Prepsl 2, Lipový, Střelec 1, Veřmiřovský, Zima 1, Bukovský 3, Mička, Petřík 1/1, Jiří Gřes 5/3, Unger 1, Hardt 5, Fulnek 3, Hanus 5, Krpelík. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Konečný stav série 3:1.