Skóre zápasu otevřel domácí Mičola, ale Pražané šli brzy do vedení 3:1. Hostujícímu týmu trenéra Pauzy se podařilo výrazněji odskočit po dvaceti minutách hry, kdy zvyšoval Polášek na pětibrankový rozdíl (11:6). „Čekali jsme, že Kopřivnice vsadí na vysunutější obranu. Hřiště tady působí užším dojmem. Úvodních dvacet minut první půle byla obrana domácích velmi dobrá, včas přerušovali a strašně těžko jsme se prosazovali. Nepřidali jsme nic, čím bychom soupeře v postupném útoku překvapili," přiznal trenér Dukly Pavel Pauza.

Nepříjemný okamžik viděli diváci ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka ve 27. minutě, kdy zůstal po střetu s brankářem Petržalou ležet na zemi Bukovský. Zápas byl na delší dobu přerušen až do doby, než byl mladý házenkář odvezen na nosítkách záchranné služby, což doprovázel potlesk všech přítomných v hale. „Měl jsem strach, aby to kluky nepoložilo a aby nám Dukla neodskočila na pět a více branek. Dukla ale trošku vypadla z tempa. Kluky jsem si zavolal a řekl jsem jim, že se takové věci prostě v házené stávají a že nás to nesmí položit na kolena. Marek měl vykloubený loket, hned večer šel na sál. Přejeme mu brzké uzdravení," vracel se domácí kouč Ivo Vávra k nepříjemnému okamžiku. V době přerušení prohrávali domácí 9:12, ale do poločasu stihli skóre vyrovnat.

I když domácí po čtyřech minutách druhé půle ztráceli dvě branky, hnáni domácími fanoušky vedli ve 44. minutě 21:16. „Druhý poločas jsme začali oslabením, a tam možná nastal ten zlom, že jsme nedostali tři, čtyři branky, kde by se nám to pak už těžko honilo," poznamenal šéf domácí střídačky. Dukla se pak, především díky střelecky disponovanému Kotrčovi, dostala zpátky do zápasu a pět minut před koncem vyrovnala na 24:24. „Asi jsme fyzicky odpadli a Dukla se díky Kotrčově skvělé koncovce dostala na dostřel. Podle mě je to momentálně jedno z nejlepších křídel v republice," ocenil hostujícího střelce Ivo Vávra. Dukla nepolevovala a odskočila do vedení 26:24.

Následné branky Bajgara a devítigolového Hojníka ale nakonec rozhodly o konečné dělbě bodů. „Počítali jsme s tím, že si z Kopřivnice odvezeme dva body. Nakonec jsme se museli strachovat i to ten jeden. Domácím k němu gratuluji. Zlom nastal asi tím přerušením, kde jsme na dlouhou dobu, dá se říct, odešli ze hřiště. A došlo to až k tomu, že jsme prohrávali o pět branek," konstatoval kouč pražské Dukly. Domácí přišli kromě Bukovského ještě o křídlo Hanuse, který má zlomený nos, a utkání nedohrál pro zranění ramene ani Žižkovský. „Musel nastoupit zraněný Jiří Gřes, kterého jsem do zápasu nechtěl použít vůbec. Příští týden se nám snad na Karvinou půjde optimističtěji," věří kouč Kopřivnice.

14. kolo Triglav pojišťovna extraligy

KH Kopřivnice – HC Dukla Praha 26:26 (12:12)

Sedmimetrové hody: 8/6 - 2/2. Vyloučení: 4 – 8. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Diváci: 320.

Kopřivnice: Fabián, Žingor – Meca 6, Lipový, Jan Gřes, Bukovský, Petřík 1, Jiří Gřes, Bajgar 4, Mičola 4/1, Hanus, Hojník 9/5, Krpelík 2, Žižkovský. Trenér: Vávra.

Dukla Praha: Petržala, Rangl – Kern 3, Sviták 1, Šik, Mráz 2, Piskač, Kotrč 9, Polášek 4, Rams 3/2, Syřínek 1, Šůstek 2, Bělohlav 1. Trenér: Pauza.

O utkání se více dočtete v úterním vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region, kde naleznete také rozhovor s domácím házenkářem Jiřím Mičolou.