Extraligová Kopřivnice potrápila Lovce

Extraligoví házenkáři Kopřivnice padli po dramatu v Lovosicích 32:34 a už v sobotu přivítají od 18 hodin Brno.

6.11.2017

Kopřivničtí házenkáři statečně vzdorovali Lovosicím až do samotného závěru.Foto: Deník/Archiv

Po reprezentační přestávce cestovali v pokračování extraligy na horkou palubovku Lovosic, kde sehráli s domácími Lovci dramatický duel, po kterém však pátou výhru v sezoně nepřidali.

Lovosice si od úvodu začaly budovat mírný náskok, ale kopřivnický soubor Lubomíra Veřmiřovského byl favorizovaným domácím neustále na dostřel. Lovci vedli ke konci první třicetiminutovky už 15:10, ale Kopřivničtí dokázali reagovat a do kabin se šlo za stavu 18:15 pro domácí.

Po necelých deseti minutách druhé půle už házenkáři ze Zátopkova rodiště smazali ztrátu soupeře. Vyrovnané střetnutí pak gradovalo v samotném závěru. I když totiž vedl domácí celek trenéra Berky v 57. minutě 33:30, dokázala Kopřivnice sahat po bodu.

Kopřivničtí házenkáři, kteří do Ústeckého kraje vyrazili už časně ráno, když cestovali vlakem z Ostravy do Prahy, odkud pak do Lovosic pokračovali přistaveným autobusem, měli na začátku poslední minuty velikou šanci na vyrovnání, když šli do útoku, ale sudí jim dosti přísně odpískali špatné střídání, po kterém následovalo vyloučení a míč tak měli rázem v držení domácí, kteří následně čtyřiatřicátou brankou definitivně zlomili kopřivnický odpor.

„Sehráli jsme velmi těžké utkání, ve kterém jsme byli blízko minimálně bodu. Pořád jsme byli soupeři na dosah, ale zbytečnými chybami jsme zápas ztratili. Tým se pořád učí zvládat těžké venkovní zápasy. Nadstandardní výkon navíc předvedl lovosický brankář Hrdlička a Motl znovu prokázal, že je nejlepším střelcem ligy,“ hodnotil sobotní partii kouč kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský, jehož tým nyní čekají tři důležité utkání (doma Brno, venku Frýdek-Místek, doma Hranice).

„Teď se budeme připravovat na Brno, které má kvalitu a věřím, že nás přijde opět podpořit plná hala,“ láká diváky do ochozů šéf kopřivnické lavičky.

HK FCC MĚSTO LOVOSICE – KH KOPŘIVNICE 34:32 (18:15)

Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmičky: 2/2 – 5/3. Vyloučení: 4:3, ČK: Fulnek (K). Diváci: 854.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 9, Bouček 9/2, Klimt 7.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba, Chalupa – Střelec 3, Rachač 8/1, Jan Gřes 1, Mička 1, Petřík 4/1, Unger 2, Hardt 2, Fulnek 3, Švébiš 1, Krpelík, Mráz, Hanus 5/1, Bukovský 2. Trenéři: L. Veřmiřovský a Ji. Gřes ml.

Zbylé výsledky 7. kola: Fr.-Místek - Karviná 26:32, Dukla Praha - Brno 26:21, Jičín - Plzeň  26:25, Zubří - Nové Veselí 27:25, Strakonice - Hranice 23:29.

6.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Šumperští Draci proti Kopřivnici
17

Kopřivnická Tatra obrala Draky v jejich domovině

Rekordní přejezd překážky s extrémní stoupavostí s vozem Tatra v areálu centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě. Ilustrační foto.
6

Automobilka Tatra chystá kurzy pro řidiče

Baracuda po triumfu ve Vyškově padla v Brně a už v pátek hostí Baník Ostrava

Nováček, na kterém si každý smlsne? Zapomeňte! Futsalisté z Jakubčovic nad Odrou si v nedělním pokračování 2. ligy, sk. Východ, vyšlápli na Vyškov, který před víkendem vedl tabulku jedné ze dvou skupin druhé nejvyšší futsalové soutěže u nás. Ve středeční dohrávce pak tým hrajícího trenéra Davida Molnára nezvládl přestřelku v Brně, kde padl po divokém průběhu 6:12.

Čechmánkovi Drtiči bodovali v Novém Jičíně naplno

/FOTOGALERIE/ Druholigoví hokejisté Nového Jičína odstartovali čtvrtou sedminu základní části domácím soubojem s Hodonínem a celku nového trenéra Romana Čechmánka nakonec podlehli 2:5. Ďáblové tak středečním duelem proti Drtičům zakončili sérii tří utkání v řadě proti favoritům soutěže.