Po reprezentační přestávce cestovali v pokračování extraligy na horkou palubovku Lovosic, kde sehráli s domácími Lovci dramatický duel, po kterém však pátou výhru v sezoně nepřidali.

Lovosice si od úvodu začaly budovat mírný náskok, ale kopřivnický soubor Lubomíra Veřmiřovského byl favorizovaným domácím neustále na dostřel. Lovci vedli ke konci první třicetiminutovky už 15:10, ale Kopřivničtí dokázali reagovat a do kabin se šlo za stavu 18:15 pro domácí.

Po necelých deseti minutách druhé půle už házenkáři ze Zátopkova rodiště smazali ztrátu soupeře. Vyrovnané střetnutí pak gradovalo v samotném závěru. I když totiž vedl domácí celek trenéra Berky v 57. minutě 33:30, dokázala Kopřivnice sahat po bodu.

Kopřivničtí házenkáři, kteří do Ústeckého kraje vyrazili už časně ráno, když cestovali vlakem z Ostravy do Prahy, odkud pak do Lovosic pokračovali přistaveným autobusem, měli na začátku poslední minuty velikou šanci na vyrovnání, když šli do útoku, ale sudí jim dosti přísně odpískali špatné střídání, po kterém následovalo vyloučení a míč tak měli rázem v držení domácí, kteří následně čtyřiatřicátou brankou definitivně zlomili kopřivnický odpor.

„Sehráli jsme velmi těžké utkání, ve kterém jsme byli blízko minimálně bodu. Pořád jsme byli soupeři na dosah, ale zbytečnými chybami jsme zápas ztratili. Tým se pořád učí zvládat těžké venkovní zápasy. Nadstandardní výkon navíc předvedl lovosický brankář Hrdlička a Motl znovu prokázal, že je nejlepším střelcem ligy,“ hodnotil sobotní partii kouč kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský, jehož tým nyní čekají tři důležité utkání (doma Brno, venku Frýdek-Místek, doma Hranice).

„Teď se budeme připravovat na Brno, které má kvalitu a věřím, že nás přijde opět podpořit plná hala,“ láká diváky do ochozů šéf kopřivnické lavičky.

HK FCC MĚSTO LOVOSICE – KH KOPŘIVNICE 34:32 (18:15)

Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmičky: 2/2 – 5/3. Vyloučení: 4:3, ČK: Fulnek (K). Diváci: 854.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 9, Bouček 9/2, Klimt 7.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba, Chalupa – Střelec 3, Rachač 8/1, Jan Gřes 1, Mička 1, Petřík 4/1, Unger 2, Hardt 2, Fulnek 3, Švébiš 1, Krpelík, Mráz, Hanus 5/1, Bukovský 2. Trenéři: L. Veřmiřovský a Ji. Gřes ml.

Zbylé výsledky 7. kola: Fr.-Místek - Karviná 26:32, Dukla Praha - Brno 26:21, Jičín - Plzeň  26:25, Zubří - Nové Veselí 27:25, Strakonice - Hranice 23:29.