Házenkáři Kopřivnice, kteří skončili v základní části na 10. místě, rozehrají úvodní kolo play-out, které se hraje na tři vítězná utkání, příští sobotu a neděli (16. a 17. dubna) na domácí palubovce.

Oba duely začínají shodně v 17 hodin.

Druhou dvojici tvoří Brno a Zlín. Vítězové si zajistí extraligovou příslušnost i pro příští ročník, poražení si to pak rozdají v přímé bitvě ve druhém kole play-out, kde poražený celek čeká sestup do 1. ligy.

Kopřivničtí si zpestřili pauzu před klíčovými zápasy také dvojutkáním proti Zubří, které se chystá na čtvrtfinálovou sérii proti Karviné.

„Ve dvou modelovaných utkáních ale nešlo o výsledek. Chtěli jsme si trošku navyknout na ten dvoudenní zápasový režim. Doháněli jsme také ještě rezervy ve fyzičce a první dny po základní části jsme trénovali spíše zábavnou formou. Fyzickou přípravu jsme ukončili ve středu a nyní se zaměříme na herní část a také se intenzivně, téměř denně, věnujeme videu. Musíme být připraveni hlavně takticky. Bohužel nás ale nepřestala trápit zranění, takže uvidíme, jak vůbec dáme sestavu do kupy," poznamenal kouč KH Kopřivnice Ivo Vávra.

Vávra: Litovel má silné individuality

O síle svého soupeře, který ve dvaadvaceti zápasech základní části posbíral o dva body méně než svěřenci Iva Vávry, v Kopřivnici moc dobře vědí. Litovel může využít také služeb bývalého vynikajícího reprezentanta Davida Juříčka.

„Jejich hlavní zbraň je v individualitách. Obrovský tahoun je určitě právě Juříček. Jsem přesvědčený, že určitě nastoupí, i když ke konci moc nehrál. Dále tam jsou hráči jako Konšel, Zbránek, Dědek nebo Pernička, kteří toho mají v extralize už dost odehráno," vypočítal litovelské zbraně trenér kopřivnických házenkářů.

Na lavičce Litovle navíc najdeme někdejšího reprezentačního trenéra Jaroslava Hudečka, jenž v únoru vystřídal Lubomíra Krejčíře. Zkušený kouč bude zcela jistě se svým týmem na Kopřivnici velmi dobře připraven.

„V přípravě jsme se zaměřili na obě utkání, které jsme proti Litovli v sezoně odehráli, ale také jsme vycházeli hlavně ze zápasů, který tým odehrál pod panem Hudečkem. Snad si můžu dovolit říct, že jsme kamarádi. Mrzí mě, že se v play-out musíme potkat zrovna s ním. Když jsme padali z extraligy, tak byl na straně Karviné a teď proti nám stojí znovu. Čekáme, že na nás určitě něco vymyslí, hlavně v obranné fázi. Ale také se snažíme něco připravit. Pokud to vyjde, taky půjdeme do série s překvapením," poodhalil plány trenér extraligové Kopřivnice.

Klub chystá na oba víkendové zápasy také přestávkové losování vstupenek, kdy budou oceněni tři vybraní výherci. „Byli bychom opravdu rádi, kdyby nás fanoušci přišli na rozhodující bitvy sezony povzbudit v co největším počtu," přeje si závěrem Vávra.