Neúspěšný souboj proti Jičínu je poslal k souboji o 7. místo, který načali v neděli ve Frýdku-Místku těsným vítězstvím 28:27, které budou hájit při sobotní domácí odvetě, která je na programu netradičně už od 15 hodin. Házenkáři Kopřivnice jsou tak o něco blíže konečné 7. příčce.

Do regionálního derby vstoupili Kopřivničtí lépe, neboť se dostali do vedení 7:3, ale domácí Orli postupně přidali a skóre bylo dlouho vyrovnané. Kopřivnice se pak ještě dostala do vedení 14:12, ale závěr první půle vyšel domácímu týmu zkušeného kouče Kekrta, který obrátil skóre, když po úvodním poločase vedl 17:15. 

„Tentokráte jsem naprosto spokojený, protože hráči i v oslabené sestavě maximálně bojovali. Celé play-off hrajeme bez některých hráčů a teď nám k tomu navíc přibyli další kluci,“ poznamenal trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jemuž nově scházely opory v podobě nemocného Bukovského a zraněného Hanuse.

Po změně stran byli dlouho v těsném vedení Kopřivničtí, ale v 53. minutě dokázal Frýdek-Místek vyrovnat na 25:25. Necelé tři minuty před koncem ale kopřivničtí házenkáři odskočili do trháku 28:26, který už do konce utkání nepustili a domů si vezli jednobrankové vítězství. 

„Pro diváky to byl atraktivní zápas, protože se to pořád přetahovalo. Kluci odmakali celých šedesát minut, tak jak by to mělo být pokaždé. Jenom škoda, že jsme takhle nebojovali proti Jičínu, protože jsme mohli hrát o páté místo. Vyhrát ve Frýdku je vždycky strašně těžké, takže jsem rád, že se kluci semkli,“ pochvaloval si šéf kopřivnické lavičky, jenž dal šanci i dorostencům Očkovičovi s Jonákem. 

„Jsem rád, že jsem mohl být předtím půl roku u dorostu, protože kluci naskočili a nebyl v tom žádný problém, protože už si stejný herní styl a kombinace osahali už v dorostu,“ připomněl dále Veřmiřovský.

Kopřivničtí by se tak po vydařené sezoně rádi rozloučili s fanoušky vítězstvím. „Hlavně ať kluci předvedou stejnou bojovnost, jako ve Frýdku. Věřím, že se s náma přijdou rozloučit fanoušci, které bychom rádi pozvali na poslední utkání sezony. Po zápase pro ně máme zdarma připravené pivo a klobásy,“ dodal Lubomír Veřmiřovský.


SKP PEPINO FRÝDEK-MÍSTEK – KH KOPŘIVNICE 27:28 (17:15)

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 221. 


Nejvíce branek Frýdku-Místku: Kichner 8, Kocich 6/1.


KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec 2, Rachač 3, Zima, Jan Gřes 6, Mička, Petřík 3/2, Holbein, Unger 4/1, Jonák 1, Švébiš, Očkovič, Krpelík 5, Mynář 4. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.