Extraligová Kopřivnice selhala

„Je to pro mě nepochopitelný výpadek všech hráčů," zlobil se po vysoké porážce trenér KH Kopřivnice Ivo Vávra

15.9.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Jestliže v prvním extraligovém kole zanechali na palubovce favorizovaných Hranic dobrý dojem, tak v domácí premiéře naopak zcela propadli. Házenkáři Kopřivnice se po nevýrazném výkonu museli sklonit Litovli po výsledku 25:35.

Napravovat matný výkon tak bude tým trenéra Vávry v sobotu v Praze, kde ji od 16.30 hodin čeká duel proti Dukle.

Po prvních osmnácti minutách ještě vysoké výhře hostů nic nenasvědčovalo. Kopřivnice totiž prohrávala o jedinou branku 7:8, ale ve zbylých dvanácti minutách přišla litovelská smršť, když hosté ovládli zmíněné období 11:4 a do šaten tak odešli s luxusním náskokem 19:11.

„Totálně nám vyhořela obrana, která předváděla jednu chybu za druhou. Vůbec se nám nedařila naše hra, kterou jsme si řekli, že budeme hrát a navíc jsme byli v útočné fázi absolutně bezzubí. Věděli jsme, co bude soupeř hrát a připravovali jsem se na to, ale výsledkem byl pro mě absolutně nepochopitelný výpadek všech hráčů," hovořil zklamaný trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Ve druhém poločase už mohli pouze diváci sledovat domácí trápení a hosté z Litovle už zdramatizování výsledku nepřipustili.

Celek z Olomouckého kraje se mohl spolehnout na bývalého reprezentanta Davida Juříčka, jehož zkušenosti byli na palubovce jednoznačně cítit a i díky jeho výkonu došli hosté k přesvědčivé výhře 35:25.

„Máme za sebou dvě venkovní utkání a vyrovnali jsme se s tím velmi solidně. Utkání bylo o vysunutých obranách a my jsme se na tuto hru připravovali. Dařilo se nám v útočné fází a taky se uplatnily zkušenosti Davida Juříčka a sebevědomí hráčů pak narostla. Jsme maximálně spokojeni," uvedl trenér hostujícího Tatranu Lubomír Krejčíř, jenž ještě vyzvedl výkony Zbránka, Dědka, Konšela a brankáře Baránka.

Kopřivnický kouč výkon svých svěřenců ještě dlouho rozdýchával. „Nezbývá mi nic jiného, než poblahopřát soupeři k zaslouženému vítězství. Naši hráči k utkání přistoupili nezodpovědně a musím říct, že se za ten výkon až stydím. Třeba Hardt měl naordinovanou úplně jinou hru, než kterou předváděl. Taky je těžko hrát, když máme do padesáté minuty čtyři zákroky gólmanů," smutně konstatoval Vávra.

KH KOPŘIVNICE – TATRAN LITOVEL 25:35 (11:19)

Vývoj utkání: 6:8, 7:14, 10:18, 15:23, 20:30, 21:34. Rozhodčí: Hájek, Macho. Diváci: 280.

Sestava a branky Kopřivnice: Chalupa, Žingor – Lipový, Střelec, Veřmiřovský, Zima 1, Jan Gřes 6/2, Bukovský 2, Petřík 2, Jiří Gřes 2, Unger 1, Hardt 4, Kaluža, Fulnek 2, Hanus 3, Krpelík 2. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.
Nejvíce branek Litovle: Zbránek 10/1, Dědek a Juříček po 6.

Zbylé výsledky 2. kola: HC Zlín - HBC Ronal Jičín 17:21, HK FCC Město Lovosice - Handball KP Brno 28:27, Talent M.A.T.Plzeň - SKP Frýdek-Místek 26:26, HCB OKD Karviná - HC Gumárny Zubří 30:31, TJ Cement Hranice - HC Dukla Praha 20:19.

15.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.