Parádní start do házenkářské extraligy mají za sebou! Kopřivničtí házenkáři zvládli úvodní partii na Vysočině a v Novém Veselí mohli po výhře 25:23 slavit vítězný vstup do sezony. 

Možný úspěch naznačily už úvodní minuty utkání, když Kopřivnice vedla po deseti minutách 6:4 a navíc se mohla spolehnout na skvěle chytajícího Žingora, jenž strážil kopřivnickou branku od první do poslední minuty, když pouze na jednu sedmičku ho nahradil Kuba.

Novoveselští, hnáni svými příznivci, postupně dokázali vyrovnat na 13:13, ale závěr poločasu vyšel lépe souboru Lubomíra Veřmiřovského a Jiřího Gřese mladšího, který si kabin odnášel náskok dvou branek.

Vyrovnaný průběh utkání pokračoval i ve druhé třicetiminutovce, kdy si Kopřivnice nadále držela mírný náskok. Čtvrt hodiny před koncem se však domácí výběr stratéga Pavla Hladíka, který táhl desetigólový Štěrba, dostal poprvé v utkání do vedení, když šel do náskoku 20:18.

Ještě v 52. minutě vedlo Nové Veselí 22:20, ale dramatický závěr pro sebe nakonec urvala Kopřivnice, která během následujících pěti minut nejprve smázla náskok soupeře, aby se, i díky zákrokům výborného Žingora, dostala v 59. minutě do vedení 24:23, které už si vzít nenechala a v samotném závěru ještě přidala branku s pořadovým číslem 25.

„Měli jsme připravené různé varianty tak, abychom Nové Veselí překvapili, což nám perfektně vycházelo takticky hlavně v prvním poločase. Ve druhém poločase už to takové nebylo, ale kluci ukázali bojovnost. Pomohlo nám, že Marek Žingor odchytal výborný zápas, kdy tam měl několik důležitých momentů,“ hodnotil svůj vítězný debut na trenérské lavičce Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jenž byl rovněž spokojen s tím, jak se jeho celek vypořádal s nebezpečnými spojkami soupeře.

„Podali jsme týmový výkon a kluci drželi pospolu, včetně těch, kteří se na hřiště nedostali. Myslím si, že jsme šli z výhrou o něco více než soupeř. V Novém Veselí se snadno vyhrávat nebude, takže jsme moc rádi za dva body,“ uvědomoval si Veřmiřovský, jehož tým hnali kromě nejvěrnějších příznivců také kopřivničtí starší a mladší dorostenci, kteří rovněž na Vysočině zahajovali sezonu nejvyšší soutěže. 

 TJ NOVÉ VESELÍ – KH KOPŘIVNICE 23:25 (13:15)

Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 3/3 – 0. Vyloučení: 3:6. Diváci: 400. Nejvíce branek N. Veselí: Štěrba 10/3, Chosík 3, Najman 3.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba – Mynář 1, Střelec 3, Rachač 1, Jan Gřes 3, Mička 1, Petřík, Unger, Hardt 2, Fulnek 3, Švébiš, Očkovič, Hanus 7, Bukovský 4. Trenéři: L. Veřmiřovský a Ji. Gřes ml.

Zbylé výsledky 1. kola:

Jičín – Zubří 23:24, Karviná – Brno 31:26, Plzeň – Hranice 35:31, Frýdek-Místek – Strakonice 34:23, Lovosice – Dukla Praha se hraje 13.9. Předehrávka 3. kola: Lovosice – Hranice 28:22.

Veřmiřovský: Je to nejlepší pozvánka na Zubří
V koutku duše plánovali, jak vhodné by bylo, kdyby z horké palubovky Nového Veselí přivezli na úvod extraligového ročníku plný bodový zisk. Kopřivničtí házenkáři nakonec přetavili přání v realitu a favorizované celky Zubří a Plzně nyní mohou doma vyzvat již s dvoubodovým kontem v zádech. „Přesně tohle jsme si přáli. Výhra je nejlepší pozvánkou na tři domácí utkání v řadě, které nás nyní čekají,“ hovořil spokojený kouč kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský, jehož tým nyní postupně doma vyzve Zubří, Plzeň a Strakonice. „Máme informace, že ze Zubří přijede hodně diváků, takže čekáme těžký, tvrdý, ale pěkný zápas. Moc se těšíme,“ zdůraznil Veřmiřovský. A na co si dát přes soubojem s družinou Andreje Titkova největší pozor? „Zubří už je nějaký rok pospolu, takže má zažitý herní styl. Má perfektní obranu, za kterou velice dobře chytá Malina. Z pečlivé obrany pak vyráží do rychlých brejků,“ nahlédl Veřmiřovský směrem k sobotě.