Nový Jičín doma nejprve podlehl v sobotu po poledni pražským Černošicím 4:6, ale poté uspěl proti Hradci Králové, s nímž bral, po výhře 5:4 po prodloužení, dva body. Autorem vítězné branky byl aktuálně nejproduktivnější hráč týmu, Pavel Zedník. Nejlepší představení si pak Novojičínští schovali na nedělní podvečer, kdy změřili síly s brněnským Mission Roller, který před utkáním vedl extraligovou tabulku, a navíc ani jednou neprohrál. Domácí IHC se dostalo do vedení 5:2, na něž ještě Brňané odpověděli dvěma brankami, ale poslední čtvrtina byla v jasné režii Nového Jičína, který nakonec pětibrankovým direktem rozmetal Brno vysoko 10:4, a uštědřil mu tak první porážku v ročníku. Hattrickem se zaskvěl Michael Chvostek a pěti body (2+3) pak mladý kapitán Jan Zahradníček.

„Od začátku jsme byli zodpovědní a skvěle chytal Fendy v brance. Po vedení 5:2 jsme udělali obrovskou chybu na konci vlastní přesilovky a pustili jsme soupeře ke snížení, které po několika vteřinách bolelo dvojnásob. Do poslední čtvrtiny jsme stáhli hru na užší počet hráčů a povedlo se dosáhnout rozdílových branek. Vítězství si velmi vážíme," přiznal hrající předseda IHC Nový Jičín Zbyněk Kubičík, jenž byl nadmíru spokojen s výkonem brankáře Fendricha. „Je na něm vidět, že se s každým zápasem zlepšuje. Jeho výkon byl základem našeho úspěchu. Také jsme konečně začali proměňovat šance," dodal předseda novojičínského klubu.

V Novém Jičíně jsou s aktuálním umístěním spokojeni. „Je sice škoda dvou porážek, ale i tak musíme být spokojeni. Ověřili jsme si, že můžeme hrát vyrovnaně s každým, a to i s Berounem, se kterým jsme sice prohráli 3:9, ale to je trošku zkreslující výsledek," ohlédl se za odehranými zápasy Kubičík, jenž věří, že si tým příští víkend definitivně zajistí účast v play-off. „Všichni tři soupeři, kteří nás doma čekají, jsou v tabulce pod námi, ale nečeká nás nic lehkého," uvědomuje se hlavní muž novojičínského in-linu.

Nový Jičín nyní čeká pokračování extraligy až příští víkend, kdy v sobotu 21. května hostí IHC Devils Zlín (13 hodin) a poté IHC Uherský Brod (18 hodin). V neděli 22. května pak do Nového Jičína dorazí IHC Night birds Přerov (16 hodin). Prvoligový novojičínský B tým, který vede Filip Ohera, a jemuž patří momentálně v desetičlenné tabulce 4. místo, čekají v neděli dva domácí zápasy proti Havířovu a Valašskému Meziříčí. Extraligovou juniorku pak čekají venkovní utkání, když v neděli změří síly s IHC Boskovice a poté s IHC Night Birds Přerov. Novojičínští mladíci zatím mají na svém kontě dvě výhry a dvě porážky.

Víkendový program:

1. liga mužůNeděle, 15. května:
5. kolo, 9.00 IHC Nový Jičín B SK IHC Panthers Havířov
6. kolo, 12.45 IHC Nový Jičín B IHC Valašské Meziříčí