„I když jsme prohráli všechna tři utkání, jsem s naší účastí na turnaji spokojen. Zahrát si na mezinárodní úrovni je pro kluky svátek," vracel se k turnaji v Linci, který probíhal od pátku do neděle, kouč kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Sérii tří kvalitních prověrek načali Kopřivničtí úvodním duelem proti švýcarskému celku TV Endingen, který obsadil 2. místo ve druhé nejvyšší švýcarské soutěži. Utkání hodně ovlivnil pozdní kopřivnický příjezd. Švýcaři nakonec zvítězili 30:22.

„Na cestách byly obrovské zácpy, takže jsme se zdrželi a šli jsme do zápasu přímo z autobusu, což se projevilo," litoval Vávra, jemuž v Rakousku chyběla čtveřice hráčů. Z pracovních důvodů byl mimo zkušený Jiří Gřes, zranění doléčuje jeho bratr Jan a s týmem sice odjel, ale do bojů nezasáhl Fulnek, jenž se zranil na tréninku. Absentoval pak ještě křídelník Martin Střelec, který měl o víkendu svatbu.

„Turnaj v Linci vždycky vítáme, protože si tam zahrajeme se zahraničními soupeři, se kterými se běžně nesetkáme. Na druhé straně jsme tam bohužel, jako tradičně, odjeli v nekompletní sestavě. To znamená, že konfrontace se soupeři pak není úplně optimální," poznamenal dále kouč extraligových házenkářů.

PROFÍCI Z IZRAELE? VELKÁ ZKUŠENOST

V sobotu čekal Vávrovy hochy plně profesionální celek z Izraele Maccabi Rishon, který je třináctinásobným izraelským šampiónem a v loňské sezoně se zúčastnil druhého nejprestižnějšího poháru EHF. Klub je tvořený několika izraelskými reprezentanty či hráči z Balkánu. Kopřivnice hrála s favoritem čtyřicet minut vyrovnanou partii.

„Pak soupeř odskočil, nám odešla fyzička a nakonec jsme prohráli," připomněl pro Kopřivnici krutý výsledek 27:37 Vávra, jenž navíc přišel o dvě křídla Ungera a Hanuse, o které se velmi dobře postaral doktor izraelského celku. U Hanuse se jedná o vykloubené rameno a čeká ho asi třítýdenní klid, u Ungera je pak situace ještě horší.

„Bohužel má urvaný biceps a na třičtvrtě sezony stop. Příští týden jde na operaci," smutnil nad nepříjemnými ztrátami kopřivnický lodivod. „Jinak byl pro nás zápas obrovskou zkušeností. Izraelci měli obrovský realizační tým, a mohli jsme tak zblízka poznat, jak se dělá házená na profesionální úrovni," vzpomínal Vávra.

V nedělním dopoledním závěrečném vystoupení na turnaji se Kopřivnice, v okleštěné sestavě, postavila domácímu Linci, který obsadil v uplynulé sezoně v nejvyšší rakouské soutěži 9. místo. Více než konečná porážka 30:34 však Kopřivnické zarazilo tendenční vedení zápasu ze strany rakouských sudích.

„Obvykle se k rozhodčím nevyjadřuji, ale to bylo opravdu něco. Omlouvám se všem našim rozhodčím, proti kterým jsem kdy něco měl, protože tak tendenční vedení zápasu nepamatuju. V prvním poločase nám vyloučili Mynáře, takže jsme dohrávali na dvě spojky. Ještě ve druhé půli jsme vedli, ale pak už jsme odpadli. Hráči sotva tahali nohy.

Dobře se ukázaly obě posily Rachač s Mynářem, dobře zahrál také Bukovský a brankář Žingor ukázal, že bude oporou," ukončil ohlédnutí za turnajem Vávra.

V neděli 4. září v 10.30 čeká Kopřivnické první kolo na palubovce mistrovské Plzně a poté doma přivítají hranický Cement. Původně měla Kopřivnice zahajovat sezonu v Zubří.