O den později se pak Nový Jičín přemístil do Chocně, kde na něj vyrukovala tamní rezerva prvoligového celku, jež se krčí na předposledním místě druholigové tabulky, a kterou dokázal tým trenéra Kratochvíla v úvodu sezony doma porazit 10:3. Domácí nastoupili do souboje proti Novému Jičínu v totožné sestavě jako v prvním duelu, výsledek už však zdaleka tak jednoznačný nebyl. Novojičíňáci prohráli opět obě čtyřhry, ale prvními dvouhrami (výhry Knybela a T. Kratochvíla) byl stav srovnán na 2:2. Domácí B tým však poté znovu odskočil a ujal se vedení 5:2, na což hosté reagovali snížením na 4:5 (výhry T. Kratochvíla a Valoška). Domácí ale znovu kontrovali, když utekli do náskoku 8:4, a byli tak krok od vítězství.

Poté se však díky bojovnosti a vzájemnému povzbuzování podařil Novojičínským nevšední kousek, když šňůrou šesti vítězných utkání dokonali málo vídaný obrat. „Domácí sehráli jedno z nejlepších utkání letošního ročníku druhé ligy," ocenil výkon domácích stolních tenistů pro klubový web novojičínský Kamil Knybel, jenž měl v utkání vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek.

Další utkání čeká novojičínské stolní tenisty příští víkend, 7. a 8. února. V sobotu hostí od 14 hodin osmé Blansko a o den později v 10 hodin pak dorazí na stoly do haly v Loučce poslední Vracov.

14. a 15. kolo:

Tatran KRPA Hostinné - TJ Nový Jičín 10:6

Zápasová bilance: čtyřhry 0 výher/2 porážky, Kamil Knybel 3/1, Tomáš Kratochvíl 2/2, Jan Valošek 0/3, Dominik Černocký 1/2.

SK US Steinerová Choceň B - TJ Nový Jičín 8:10

Zápasová bilance: čtyřhry 0/2, Kamil Knybel 2/2, Tomáš Kratochvíl 3/1, Jan Valošek 3/1, Dominik Černocký 2/2.