Co spojuje lezení na nepřístupné osmitisícovky a závodění v džungli Kostariky či v divokých lesích Chorvatska? Odhalte inspirující příběh horolezce a extrémního sportovce Tomáše Petrečka, který se nebojí čelit výzvám a překonávat své limity. Jak se mimořádné výkony prolínají s jeho každodenním životem? I to se dozvíte! Je tu film, který chce rozšířit vaše obzory, zvednout ze židle a zbavit strachu, že něco nejde. „Osobně jsem celý film neviděl,“ svěřil se Tomáš Petreček, jinak civilním povoláním profesionální hasič. „Shlédl jsem jen drobné střípky. Film je dokumentem o mém životě, sportu, expedicích i práci u hasičů. Také pak o lidech, kteří ovlivnili mou cestu,“ poznamenal úspěšný sportovec a opavský rodák.

Film má tři premiéry. Ta první je na programu 3. dubna v Praze. 11. dubna se na ní mohou diváci těšit v Opavě a 18. dubna v Ostravě. Vstupenky jsou již v prodeji.

Opavský a hlučínský Deník vypisuje pro opavskou premiéru soutěž o čtyři vstupenky. Otázka zní, ve kterém roce zdolal Tomáš Petreček svou první osmitisícovku? Své odpovědi zasílejte emailem na roman.brhel@denik.cz, a to do 9. dubna. Společně s odpovědí je třeba uvést jméno, příjmení a telefonní číslo.