Finále Moravského šampionátu mladých koní

Trojanovice - V nádherném prostředí Jezdeckého klubu SKL Trojanovice se o víkendu uskutečnilo finále Moravského šampionátu mladých koní v parkurovém skákání.

22.9.2011

Vítěz kategorie šestiletých koní Jan Zwinger s Casperem 3 z JK Mustang Lučina.Foto: Jiří Gebauer

Předcházelo mu pět kvalifikačních závodů a do dvoukolového finále postoupil jen stanovený počet koní podle dosažených výsledků. V jeho druhém kole si pak účast zajistili všichni, kteří dokončili první kolo. O vítězi rozhodoval součet trestných bodů z obou kol a případné rozeskakování, dále trestné body a čas úvodního kola.

V soutěži kategorie čtyřletých koní 2x ZL-110 cm startovalo dvacet dvojic. V obou kolech předvedl bezchybný výkon pouze vítěz - Libor Bosák s Galetou 2 (Stáj JLB Komorní Lhotka). Další dvě dvojice byly penalizovány za jednu chybu. Druhá skončila Vendula Minxová na Connemara MX (JK Liboš) a třetí David Fialka s Lorando B (JK Mustang Lučina).

Mezi pětiletými koni se postavilo na start osmnáct soupeřů. Ve dvou kolech L* a L**-120 cm byl bez chyby pouze vítěz Marek Klus s Vískou RVP (Stáj Newport), s jedním shozením překážky skončil druhý David Fialka s Quissini (JK Mustang Lučina), třetí byla domácí Lucie Strnadová s Carinou 6.

Šestiletí koně měli předepsáno S* a S**-130 cm a na startu bylo jedenáct uchazečů o vítězství. Po dvou kolech byli první tři penalizováni za jedno shození, proto se rozeskakovali. Z toho vyšel nejlépe Jan Zwinger s Casperem 3 (Mustang Lučina), druhá příčka patřila Jiřímu Malému s Clarkem L (Montána) a třetí Michaelu Žilinskému s Greens Lordano (Stáj Newport).

Nejmenší počet, šest startujících, byl v otevřené soutěži ST* a ST**-140 cm sedmiletých koní, kteří nemuseli startovat v kvalifikačních kolech. S pěti chybami zvítězil Marek Hentšel s Rodrigo B, před druhou Lucií Dzimasovou s Connery (oba JK Baník Ostrava) a třetím René Šipošem s Denisou 5 (Gesomont), kteří byli penalizováni ještě za překročení časového limitu.