„Člověk se musí snažit to nějak zvládnout, nějak to přežít,“ vykládá. Za sedm let, kdy fitness provozuje, nic takového nezažil. „A je to pochopitelné. Nic takového tu ještě přeci nebylo. A netýká se to jen fitness, ale drtivé většiny dalších odvětví. Navíc tohle nemohl nikdo čekat,“ zdůrazní Lukáš Trefil.

Když fitness rozjížděl, myslel na zadní vrátka a proto nemusel zavřít krám. Zatím. „Něco jsem si našetřil, nějaké rezervy byly, ale ty postupně mizí. Nejde to z nich táhnout donekonečna,“ má jasno Lukáš Trefil.

O kolik peněz už během letošního kalendářního roku přišel, to přesně neví. „Ztráty pochopitelně jsou, ale nemám to propočítané. Teď věřím, že se brzy zase otevře a pojedu dál. Třeba už v pondělí, ale ani tak to nebude snadné,“ ví dobře.

„Vše bude záležet na lidech, zda znovu začnou chodit a zachrání mě. Mám naštěstí i svou dlouholetou a stálou klientelu. A hlavně ta mi pomáhá, když si kupují permanentky a různé poukazy dopředu. Myslím, že zrovna tohle je v době této krize ideální pomoc pro všechna fitka, kam lidé rádi chodí,“ hlásí.

Jako výhodu vnímá to, že je sám sobě šéfem. „Nemám žádné zaměstnance, ani si to nemůžu dovolit, vše si dělám sám, i trenérské hodiny. Naše fitko je spíše domácí, se správnou rodinnou atmosférou,“ pochvaluje si.

Během prvních dvou vln, kdy měl povinně zavřeno, si přivydělával, jak se dalo. „Člověk něco dělat musí, takže občas nějaká brigáda, výpomoc na baráku… To víte, každá koruna se počítá,“ dodává majitel Caesar fitness Nový Jičín.