Vikingové nestačili na Sokoly

PŘEROV - Druholigový FBC Sokol Přerov zastavil na cestě Pohárem ČFbU florbalisty FBC Vikings Kopřivnice. Ti tak zklamali v roli favorita utkání 3. kola a stejně jako loni se se soutěží rozloučili.

15.10.2007

IlustračníFoto: Deník

FBC Sokol Přerov - FBC Vikings Kopřivnice 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)

Zhruba stovka diváků, která si našla cestu do haly na přerovském Výstavišti, viděla v první třetině taktickou bitvu. Zlom v utkání přinesla až přesilová hra Vikingů ve 27. minutě. Vůbec se jim totiž nepovedla a udeřilo na straně druhé. Zobaník se zbavil protihráčů, poslal do úniku Nekla, který se střelou zápěstím nemýlil. Kopřivnice přidala na obrátkách, ale druhý gól vsítili opět Sokoli, konkrétně Šmíd. V poslední minutě druhého dějství se ocitnul tváří v tvář brankáři hostů Jüngling, udělal mu kličku a s přehledem skóroval. Krátce nato se hostům po střele Fojtíka podařilo korigovat.

Úvod třetí části Přerov nezvládl po taktické stránce. Soupeř ve 44. minutě snížil zásluhou Kotrly na rozdíl jediné branky. A za pět minut Vikingové ranou do horního růžku srovnali. Autorem branky byl Uvíra. Přivést Kopřivnici poprvé do vedení mohl následně Kotrla, ale minul, a za pár chvil nastřelil Fojtík jen tyč domácí brány. Přerov tlak soupeře přestál a nakonce to byli jeho hráči, kteří se radovali z gólu. Šmíd našel v čase 58:44 na středu volného Pospíšila, který se stal přerovským hrdinou. Kopřivnice se vrhla k závěrečnému tlaku, odvolala brankáře, ale únik Nekla zakončený jeho druhou brankou v zápase jim vzal všechny naděje na zvrat.