Svěřenci Marka Jehlára vedli v Bystřici nad Pernštejnem po divoké první části 6:4 a nakonec se domů vraceli s vítězstvím 9:6, na kterém se čtyřmi body podílel Vávra (1+3) a hattrickem se blýskl Opatřil.

Kopřivničtí začali výtečně, ale jejich dvoubrankový náskok brzy smazal produktivní Chocholáč, jenž se postaral o vyrovnání. Přestřelka však v prvním dějství pokračovala a Kopřivnice nakonec odcházela do kabin s vedením 6:4.

„Po první třetině jsem musel hráče varovat, že s takovou hrou si opět koledujeme o porážku, jako tomu bylo v Bystřici několikrát v minulosti,“ vzpomněl na dřívější nezdary kouč kopřivnických Vikingů Marek Jehlár.

Se vstupem do druhé periody měl domácí Chocholáč možnost trestného střílení, ale hosty podržel pozorný brankář Klinka. Na kopřivnický přesilovkový zásah Soukala sice domácí odpověděli, ale Vikingům následně vrátil náskok tří branek Opatřil.

Kopřivnice pak v závěrečné třetině předvedla trpělivou hru a žádné drama nepřipustila. Kopřivničtí florbalisté si tak po sedmi kolech drží 2. příčku tabulky se ziskem patnácti bodů, když za vedoucím Náchodem zaostávají pouze vinou horšího skóre.

„Od druhé části jsme naštěstí začali hrát daleko více zodpovědně, drželi míček a trpělivě jsme si dokráčeli pro tři body,“ uvedl spokojený trenér FBC Vikings Kopřivnice. Aktuálně druhý celek třetí nejvyšší soutěže se nyní představí na vlastní palubovce, na které přivítá v neděli od 15 hodin osmý Havlíčkův Brod.