Extraligoví in-line hokejisté Nového Jičína vyhráli dva ze tří domácích utkání. Nejprve si ve 2. kole Stilmat extraligy, sk. Východ, která čítá šest účastníků (první čtyři postupují do play-off), poradili s Uherským Brodem, když otočili nepříznivý stav 2:4 a radovali se z výhry 6:4, ale poté nestačili na Přerov.

Ďábly ze Zlína pak Nový Jičín deklasoval 6:14, když na sebe proti oslabenému pětinásobnému mistru ČR upozornil 7 body (2+5) domácí forvard Zedník, jemuž sekundoval čtyřbodový Daniel Brynecký.

„Jestli můžu mluvit za sebe, tak dva zápasy v jeden den jsou určit náročné, i když jsem na prvním zápase chyběl. Ale na sezonu jsem se strašně těšil," přiznal bývalý prvoligový a druholigový hokejista, jenž už hraje hokej pouze na amatérské úrovni, v kopřivnické městské lize v dresu Ice Chicken.

S Přerovem jste hráli po dvou čtvrtinách 1:1, ale nakonec z toho byla vysoká porážka 2:7. Co se stalo?

Přerov na nás vletěl, ale je pravda, že jsme dlouho drželi remízu. Myslím si, že to bylo celkem vyrovnané utkání, ale pak jsme po vlastních chybách inkasovali, a bylo po zápase. Přišlo mi, že měli oproti Zlínu starší a zkušenější mančaft. Přerov mě překvapil, hrál opravdu dobře.

O den později proti Zlínu jste v úvodu trefovali pouze brankovou konstrukci, ale nakonec jste soupeři uštědřili pořádný debakl. Co nakonec rozhodlo?

Proti Zlínu to byl úplně jiný zápas než s Přerovem. Proměňovali jsme šance a naštěstí nám to tam padalo. V sobotu měl Přerov opravdu kvalitního gólmana. Nechci říct, že ten zlínský nebyl kvalitní, ale naštěstí jsme proměnili hodně šancí.

Zlín však třemi rychlými brankami snížil na 3:4 a vy jste si museli vzít oddechový čas…

Z naší strany přišla asi mírná křeč nebo uspokojení s výsledkem. Nechali jsme soupeře dostat se zbytečně zpátky do zápasu, ale naštěstí jsme potom zabrali a obrátili jsme zápas na naši stranu. Time out nám pomohl, dali jsme se do kupy a začali jsme hrát zase tu hru, kterou jsme hráli na začátku.

Sezona se konečně rozběhla. Jak moc jste se těšil?

Konečně to začalo, ale je škoda, že to trvá tak krátce. Věřím, že si to všichni budeme chtít užít. Co se týče hokeje, tak už nastupuju pouze v městské hokejové lize v Kopřivnici, ve které jsme letos s Ice Chicken dokonce vyhráli první ligu. Takže už mi stačí pouze odborářská liga a těšil jsem se na in-line. V extralize jsme si dali za cíl play-off a potom se uvidí.

Sledujete právě probíhající MS v ledním hokeji?

Nějaké zápasy jsem viděl. Všechny určitě ne, ale více jak polovinu asi jo. Přímo na stadionu jsem ale nebyl.