O zábavu rozhodně bude postaráno. Děti si budou moci spolu se svými rodiči vyzkoušet na patnáct různých sportovních disciplín, na místě bude mimo jiné možnost zkusit si virtuální realitu, paintballovou střelnici a další zajímavé atrakce. Občerstvení na místě bude zajištěno a na programu je také afterparty v podobě večerní diskotéky nejen pro rodiče.

Už loni proběhla na kateřinickém fotbalovém hřišti akce Měsíc náborů sponzorovaná FAČR, tentokrát Kateřinice přichází se svou vlastní iniciativou na vlastní náklady, jak děti zajímavou formou nalákat ke sportování potažmo k fotbalu.

Kateřinický fotbal prošel za poslední rok řadou změn. Zformoval se nový výbor klubu, jehož jednou z hlavních priorit je právě přimět děti sportovat. „Snažíme se fotbal v Kateřinicích posunout zase o něco kupředu, pořádáme různé akce jako právě Dětskou olympiádu nebo ples fotBÁL, který měl naposledy výbornou účast,“ zmiňuje člen výboru klubu Jiří Obsadný.

„Dále se nám povedla rozjet spolupráce s klubem SK Brušperk na bázi propojení mládeže obou klubů, založili jsme novou facebookovou stránku klubu, pořádáme různé turnaje pro sponzory a taky se nám povedlo letos posílit o šest nových hráčů, což tady taky dlouho nebylo,“ vypočítává Obsadný další novinky. „Myslím si, že teď klub funguje lépe, než dřív. Každý z členů si ve výboru našel své místo. Někteří odešli a nahradili je jiní,“ dodává Obsadný s tím, že cílem Kateřinic pro letošní sezonu je skončit v Okresním přeboru do pátého místa.

Kateřinice dětská olympiáda