„Všechno je připraveno. Účast je letos nejvyšší, třiadvacet vlajek se nám tak tak vešlo na stožáry a je tady pořádně rušno,“ prozradil Roman Klíma, předseda pořádajícího oddílu skoku na lyžích z TJ Frenštát. Akce bude slavnostně zahájena v pátek v 16 hodin.

Pak začnou muži bojovat o body do letního Kontinentálního poháru. První závod, Memoriál Jiřího Rašky, je čeká v pátek od 16.30 hodin, Pohár starosty města v sobotu od 10 hodin.

MFK Havířov - Frenštát p. R. 3:3 (2. kolo divize F, 8. 8. 2021).
Přestřelka v Havířově! Frenštát zachraňoval bod v poslední minutě

„Přihlášeno je přes sedmdesát skokanů,“ řekl Klíma s tím, že kromě zraněného Romana Koudelky je mezi nimi pod vedením slovinského kouče Vasji Bajce celý český reprezentační tým Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Filip Sakala a František Holík i mladé skokanské naděje Kryštof Hauser, Benedikt Holub, František Lejsek, David Rygl, Jakub Šikola a Petr Vaverka.

„Memoriál má v Česku velkou váhu a jako tým uděláme vše pro to, abychom našim divákům předvedli ty nejlepší skoky,“ prozradil pro web Svazu lyžařů ČR Viktor Polášek. „Čekáme dobré výkony a hlavně, že se naši skokané probudí a některý z nich memoriál zase vyhraje,“ přál by si Klíma navázat na předcházející tři triumfy Lukáše Hlavy a jeden Romana Koudelky.

Blokař Oliver Sedláček v dresu VK Ostrava na snímku z extraligy úspěšně zastavil útok libereckého Kriška.
Z osmnácti na patnáct. Češi dál ladí formu na ME v Ostravě. Prověří je Lotyšsko

Skokanky čeká pod Radhoštěm Světový pohár, který je kvalifikací na olympiádu v Pekingu 2022. „Přihlášena je kompletní světová špička,“ upozornil Klíma na silnou konkurenci s tím, že můstek si během soustředění na Horečkách vyzkoušely Číňanky a Japonky. O body se mezi sedmdesátkou startujících bude rvát také české trio Karolína Indráčková, Klára Ulrichová a Veronika Jenčová. „Pro mě je to další možnost porovnat se se světovou špičkou doma, kde navíc mohu očekávat velkou podporu rodiny a přátel, kteří mi přijdou fandit,“ prozradila pro web Svazu lyžařů ČR frenštátská Klára Ulrichová.

Soutěž žen začne v sobotu od 18 hodin kvalifikací, závod je na programu v neděli od 10.30 hodin.