Ty první se uskutečnily zkraje sezony v Itálii a následně se pak zástupci frenštátského Slovanu vydali do rakouského Ebreichsdorfu. V červnu pak následovaly mezinárodní závody na domácí frenštátské půdě a poté ve slovenském Pezinku. Závěrečné mezinárodní závody v loňském roce pak těsně před vánočními svátky hostil rakouský Salzburg.

Na všech zmíněných závodech klub nejlépe reprezentovala Tereza Czyžová v kategorii CVICh2* na koni Aladin s lonžérem Ondřejem Svobodou. „Celkově se jí podařilo vybojovat čtyři medaile a to tři zlaté a jednu stříbrnou. Další úspěšnou reprezentantkou v kategorii seniorů byl Weronika Zelinková, která si splnila kvalifikační podmínky pro start na mistrovství Evropy, kde bohužel po nevydařené volné sestavě obsadila pětadvacáté místo,“ informovala trenérka úspěšného frenštátského oddílu Adéla Svobodová.

Na tuzemských závodech, kterých bylo sedm, pak frenštátské barvy úspěšně hájila skupina nejmladších dětí ve složení Viktorie Svobodová, Vilém Svoboda, Nina Klosíková a Mia Mičanová. „Svou volnou sestavou překypující roztomilostí prolamovala ledy jak u rozhodčích, tak i u všech diváků,“ připomněla frenštátská trenérka představení nejmladších voltižérů.

V uplynulé sezoně se dařilo i Veronice Cábové v kategorii ženy Junior B, která zvítězila na většině závodů, ale na mistrovství ČR z toho byla bronzová medaile. Z dalších skvělých umístění ještě stojí za zmínku 1. místo Terezy Czyžové na mistrovství ČR v kategorii ženy Junior A, 1. místo družstva jednotlivců ve složení Weronika Zelinková, Veronika Cábová, Tereza Czyžová, Kristýna Kyselá a 3. místo družstva jednotlivců ve složení Barbora Kyselá, Klára Kyselá, Michaela Milatová.

Voltižéři z pod Radhoště za sebou mají i prosincové reprezentační soustředění v Tlumačově, na kterém nechyběla rakouská reprezentantka a trenérka Isabela Fiala či dlouholetý reprezentant ČR Lukáš Klouda. „Toto třídenní soustředění nám přineslo mnoho nového, ať už zajímavé volné sestavy, choreografie nebo jen samotnou zkušenost,“ pochvalovala si trenérka frenštátského oddílu voltiže.

V klubu se nyní intenzivně připravují na letošní sezonu. „Pokoušíme se o sestavení skupiny, která bude reprezentovat na mistrovství Evropy. Z dalších cílů je to finále na mistrovství Evropy juniorů pro Terezu Czyžovou v kategorii jednotlivců a taktéž je to její účast na Světových jezdeckých hrách v americkém Tryonu, kde byla vybrána do reprezentační skupiny,“ prozradila dále Adéla Svobodová, jenž závěrem dodala: „Naše poděkování za velice úspěšnou sezonu patří Moravskoslezskému kraji, rodičům za podporu a domácímu oddílu za skvělé podmínky, které nám dává k tréninku.“