Fotbal Fulnek – FK Marila Příbram 1:0 (1:0)

Fulnek vstoupil do utkání jako ve snu. Po rohu Vajdy trefil Traxl hlavou břevno. Podobně si vedl Krása po centru Kováře. Třetí pokus hlavou Vyskočila již ale rozbouřil fulnecký stadion – 1:0. Hosté se snažili dostat do šestnáctky domácích, ale jejich přílišná snaha byla zásluhou kolektivního výkonu domácích, již předem odsouzena k nezdaru. Jedinou nebezpečnou šanci Příbrami si tak připsal Podrazký, jehož jedovatá střela z 35. metrů šla mimo.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Přesto se hosté dostávali stále více do kontaktu s míčem, ale k přímému ohrožení Pospěchovi branky nedošlo. V 67. minutě zahrával Vajda standardní situaci z pravé strany. Jeho centr prošel velkým vápnem a zastavil se až o tyč branky překvapeného Hrušky. S přibývajícím časem rostl tlak exligového týmu. Nadějně rozjíždějící akci Marily z 88. minuty, kterou založil Mišun, ale přerušil skluzem Krása.

Václav Daněk (Fulnek)

Samozřejmě jsme moc spokojení. Do zápasu jsme vstoupili úžasně a je trochu škoda, že jsme tam nedali druhý gól. Myslím, že jsme soupeře první poločas do ničeho nepustili a dobře jsme bránili. Druhý poločas jsme mohli taky dát branku, ale v závěru už nám docházeli síly. Takový vstup do jara je pro důležitý a pro nás zlatý. Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát s jakýmkoliv mužstvem vyrovnanou partii. Nejvíc nás na tento zápas nahecovalo to, že při úvodním rozcvičení asistent trenéra Mišovec říkal svým hráčům ´K...... přeci je musíte porazit, vždyť jsme to tu ani nemohli najít. Oni snad ani nejsou na mapě?´ Samozřejmě jsem to klukům v kabině řekl, a to tak, že až zápas skončí, tak si budou pamatovat do konce života, kde Fulnek leží.

František Barát (Příbram)

Je to pro nás zklamání. Je velká škoda, že oproti přípravě jsme museli nastoupit s absenci pěti lidí. Máme vykartovaného Penca i Pleška. Navrátila jsme před soutěží pustili do Plzně, protože dostal nabídku. Kvůli trestu nebyl Klesa a bolesti v zádech vyřadily Huňa. Tím samozřejmě nechceme brečet, to je jen konstatování faktu. Hlavní ale bylo, že jsme nezvládli začátek. To mě taky trochu mrzí, protože jsem na to hráče upozorňoval, že síla Fulneku v domácích zápasech je dána tím, že na soupeře od začátku vlítne. Do poločasu jsme srovnali alespoň hru, ikdyž k zakončení jsme se nedostali. Ve druhé půli jsme byli lepší a vynutili si územní tlak. myslím, že na to, abychom zde uhráli alespoň bod jsme měli.

Statistika zápasu

Branka: 6. Michal Vyskočil, ŽK: Mácha (Příbram), rozhodčí: Adámek – Večeřa, Tacina, diváci: 732.

Fulnek: J. Pospěch – Staš, M. Kovář, R. Krása, Král – Vajda, Lukaštík, Slončík, Michal Vyskočil (90 1. Smutný) – Malohlava (81. Koštuřík), Traxl (66. T. Vlček). Trenér Václav Daněk

Příbram: Hruška – Mácha, J. Štochl, Nohýnek, Podrazký – Pilík, Tarczal, Costa, Šindelář (85. Hloušek) – M. Štochl (76. Mišun), Jirouš (60. Kalabiška). Trenér František Barát