SK Jerevan Slavičín - CC R. Mroček-LKW Jistebník 1:3 (0:0)

Dva góly vítězů dal Tomáš Sluka, jeden Ivo Maruchnič. za domácí se trefil Tomáš Hnilo.

Jistebník přijel do Slavičína ve silné sestavě včetně Tomáše Sluky, který také měl na postupu svého celku lví podíl. První poločas byl velmi vyrovnaný, skončil bez branek ale nemuselo tak tomu být, kdyby domácí proměnili v 18. minutě desetimetrový kop. „Domácí tým byl velmi silný protivník. Sice nastoupili jen v šesti lidech, ale jejich obranu jsme překonávali jen velmi těžko. Měli také šance a nás několikrát podržel brankář Petr Krayzel,“ přiznal trenér Jistebníku Radek Korený. „Kdyby s námi nebyl Tomáš Sluka, nevím, jak by zápas dopadl,“ dodal.

Po změně stran šel Jistebník do vedení. Slavičínu se podařilo snížit až dvoubrankový rozdíl. Slavičín se v závěru utkání odhodlal k power-play, při kterém pečetil Sluka svou druhou brankou na konečných 3:1. Jistebník se pak stal po Eco Investmentu druhým postupujícím do pohárového čtvrtfinále, které se bude hrát na začátku nové sezóny. „Chceme v poháru uspět, proto jsme k zápasu přistoupili zodpovědně. Byl to poslední zápas sezony a na hráčích bylo vidět, že jsou už hodně unavení,“ řekl Korený.

Domácí kouč byl s výkonem svého týmu nadmíru spokojen. „Podal jsme supervýkon a podržel nás zejména brankář. Hodně jsme Jistebník potrápili a kdybychom to byli my, kdo dal první branku, mohlo to být ještě zajímavější,“ řekl trenér Slavičína Leoš Minarčík.

Góly: Hnilo – Sluka 2, Maruchnič, rozhodčí: Ertel, Glogar

Jistebník: Krayzel – Buček, Sluka, O. Malý, Maruchnič – Žiga, Kašický, Blažej, Potůček. Trenéři Radek Korený a Rostislav Brož.