Jakubčovice potvrdily roli lídra

ODRY - Futsalisté Jakubčovic přivítali v 9. kole Divize, skupiny F, příborský klub SVP Tsunami. Domácí vystupovali v roli lídra tabulky a během zápasu to dávali patřičně najevo. Nakonec museli hosté spolknout hořkost porážky.

19.11.2007

Hráči Baracuda Jakubčovice potvrdili v utkání 9. kola Divize, skupiny F, roli lídra tabulky a s přehledem porazili Tsunami Příbor 8:2.Foto: DENÍK/Jan Kešelák

Tatran Baracuda Jakubčovice nad Odrou - SVP Tsunami Příbor 8:2 (4:1)

Již od úvodního hvizdu bylo patrné, že Jakubčovice neponechají nic náhodě. Vizitku hned v první minutě poslal Příboru Libor Škopek, ale jeho střela se odrazila od tyče.

Příborští futsalisté se uchýlili k defenzivní taktice a smířili se s protiútoky. Brankostroj domácích otevřel ve 4. minutě Aleš Michálek, který využil nedorozumění mezi obránci hostí a zasunul míč pod gólmana. Další nedorozumění, tentokrát ve středu hřiště, využil jakubčovický David Molnár, který se tváří v tvář příborskému Medkovi nemýlil. Ve 14. minutě si Roman Rajnoch z Tsunami nešťastně srazil do vlastní brány centr Davida Molnára a ve stejné minutě pak využil Michal Anděl ideální přihrávku Aleše Michálka.

Tři minuty před koncem poločasu vyslal hostující Zdeněk Čapka kapitána Petra Fischera, ten si krásně položil gólmana a doklepl do prázdné, čímž zároveň uzavřel poločasový výsledek.

Druhá půle začala opět náporem domácích, kdy se v rozmezí pěti minut trefili David Molnár, Michal Anděl a Aleš Michálek. Na straně hostí snižoval po nekompromisní střele pod břevno Zdeněk Čapka. Brankový příděl uzavřel Michal Anděl z Jakubčovic, který tak zároveň zkompletoval hattrick.

„Za vítězství jsme samozřejmě rádi, protože každý jednou musí prohrát,“ poznamenal jakubčovický trenér Josef Molnár. „Obranná taktika je typická jen pro některé týmy a Příbor k nim určitě patří,“ pokračoval. „Naštěstí hrajeme tak dobře, že dáváme v průměru šest branek každému týmu. Pro nás je lepší, když vyhrajeme třeba devět-pět, než jedna-nula. Diváci se chodí dívat na branky a ne na odkopávání. Takže, jak říkám, mně nevadí, že dostaneme pět branek, ale musíme jich dát víc,“ prozradil Molnár.

„Jakubčovice mají devět branek na zápas, a proto jsme zde jeli s obrannou taktikou, že nesmíme dostat víc,“ prozradil trenér Příbora Milan Haštaba a dodal: „Je ale škoda, že z osmi obdržených branek jsme si prakticky pět dali sami. V každém případě kvalita byla na straně domácích, protože většina jejich hráčů hraje vyšší soutěže i ve fotbale.“

Branky: Tatran Baracuda Jakubčovice nad Odrou - SVP Tsunami Příbor 8:2 (4:1)

4. A. Michálek, 10. D. Molnár, 14. vlastní, 14. M. Anděl, 21. D. Molnár, 22. M. Anděl, 25. A. Michálek, 31. M. Anděl - 18. P. Fischer, 23. Z. Čapka, rozhodčí: D. Vozárik, M. Bokroš, diváci: 30.

Jakubčovice: Aleš Pavelka (Lukáš Jakubík) - Aleš Michálek, Patrik Dostál, David Staff, Libor Škopek, Jan Šesták, Richard Blaževič, David Molnár, Michal Anděl, Kamil Molnár. Trenér Josef Molnár

Příbor: Jakub Medek - Marián Hetnerovič, Zdeněk Čapka, Ondřej Kolek, Tomáš Večeřa, Roman Rajnoch, Petr Fischer, Bohuslav Škopek, Lubomír Trabura. Trenér Milan Haštaba

Ostatní výsledky 9. kola: Zvěřaci Ostrava - SK Krmelín 0:3 (0:1), FT Brušperk - Roub Vítkovice 8:1 (6:0), KOMAX Kunčice pod Ondřejníkem - Apollón Horní Bludovice 3:1 (2:1), Sezam-Langer Ostrava -Kavárna Fer@net Ostrava 3:1 (2:0). Utkání Parlament Ostrava - Jeseník skončilo po uzávěrce.

1. Jakubčovice 9 7 1 1 75:37 22
2. Krmelín 9 7 0 2 51:22 21
3. Kunčice p. O. 8 6 1 1 42:24 19
4. Brušperk 9 6 0 3 42:31 18
5. Parlament 7 4 2 1 34:29 14
6. H. Bludovice 9 4 1 4 41:37 13
7. VŠB-TU 8 3 2 3 28:25 11
8. Jeseník 6 3 0 3 27:33 9