Nad překvapením letošního ročníku VZS Ostrava vyhráli 4:0, když všechny branky padly až po změně stran. Utkání se hrálo netradičně na 2x25 minut hrubého času, jelikož v hale VZS Ostrava nebyla funkční časomíra.

Jistebničtí nastoupili k zápasu bez nemocných Blažeje a Malého, a také bez pracovními povinnostmi zaneprázdněných Ondřeje Jelínka, Iva Maruchniče a Tomáše Hvolky. Do základní sestavy se tak dostal Jakub Bílek a na svoji šanci, která přišla po osmi minutách vinou zranění Milana Čavery, čekal na lavičce další mladík Václav Potůček.

„Téměř v každém utkání nastupujeme v naprosto odlišném složení, a to mělo negativní vliv na sourodost a herní projev,“ přiznal trenér Rostislav Brož. Do šancí se hráči Jistebníku dostávali především po individuálních průnicích nebo chybách domácí obrany, než po nacvičených kombinacích.

„Našim obrovským problémem, zvlášť v první půli, byla střelecká produktivita. Selhávali jsme ve vyložených příležitostech a obranná fáze rovněž nepatřila k našim silným stránkám. Domácí se totiž v úvodní části zápasu dostali překvapivě taky do řady stoprocentních gólových příležitostí, naštěstí jejich koncovka byla stejně žalostná,“ popsal Brož.

Do druhé půlky pohárového střetnutí vyslal trenér Brož hráče s úkolem přidat klid a rozvahu v zakončení. Hráči začali plnit cíl až na začátku patnácté minuty, kdy se po průniku Žigy a jeho polostřele trefil mladík Bílek. Minutu nato zafungovala spolupráce Kašického se Žigou a dvoubrankové vedení přineslo do hostujícího sektoru více klidu. Hřebíček do domácí rakve zabil třetí brankou Kašický.

„Domácím v té době už rapidně ubývaly jak fyzické, tak i psychické síly,“ přiblížil Brož.

Zápas spěl v poklidu ke svému závěru, než však rozhodčí naposledy pískli do píšťalky, prosadil se ještě za Mudríkovy asistence Špaček.

Branky: 40. Bílek, 41. Žiga, 42. Kašický, 51. Špaček

Jistebník: Myška (26. Krayzel) – Bílek, Žiga, Kašický, Mudrík – Kovařík, Špaček, Čavera (8. Potůček), Kožušník. Trenér Rostislav Brož.