Z bitvy vzešel jako vítěz Šumperk

Brušperk - Jako na houpačce si museli ve 14. kole 1. ligy futsalu připadat hráči R. Mroček Jistebník. Nejprve během devíti minut prohrávali s překvapením letošní sezony, Šumperkem, 0:4. Hrozivé manko ale dokázali v průběhu zápasu vymazat a dostali se dokonce do vedení. Jenže, tři minuty před koncem dvakrát inkasovali, a připsali si tak šestou porážku v rozehraném ročníku nejvyšší soutěže.

27.12.2007

Málo důvodu k úsměvům měli 22. prosince brankáři Jistebníku Pavel Myška (vlevo) a Petr Krayzel.Foto: DENÍK/Pavel Karban

Úvod utkání vypadal jako střelecká přehlídka Šumperku. Už v 5. minutě proměnil Martin Málko pokutový kop, za faul Ondřeje Jelínka na Navrátila. A pak, během čtyř minut kapituloval brankář Myška po střelách Oklešťka, Navrátila a Opravila ještě třikrát. Za stavu 0:4 putoval do brány zkušený Krayzel, práci ale měl na druhé straně Gruntorád. Jenže pokusy Radima Jelínka a Sluky zlikvidoval. Ve 13. minutě už byl Jistebník blízko gólu, ale Sluka trefil jen tyč. Gól si tak domácí hráči zakřičeli až za další tři minuty, kdy střelu Sluky tečoval Hvolka. A než odešli hráči do šaten, snížil po dorážce Kašického pumelice, Kratochvíl.

Začátek druhé půle patřil opět hostům, ale Oklešťkovi nedovolil skórovat Krayzel a Strnad napálil míč jen do břevna. Ve 27. minutě se podařilo vstřelit nejlepšímu hráči na hřišti, Slukovi, kontaktní branku a hned do minuty vyrovnal po samostatné akci uzdravený Hvolka. Dokonalý obrat pak ve 29. minutě završil opět Sluka. Za čtyři minuty ale domácí Radim Jelínek oslabil mužstvo faulem a následnou inkasovanou červenou kartou. Když už se hosté chystali na hru bez brankáře, postavil si míč k trestnému kopu Martin Málko a vyrovnal. Za pár vteřin využil chyby soupeře Ondřej Málko a vrátil vedení zpět na stranu Šumperku. Jistebník se snažil o další srovnání, ale ani power play mu k tomu už nepomohla.

„Měli jsme snový vstup do zápasu, kdy nám vyšly brejky,“ řekl po zápasu šumperský trenér Petr Klusák. Očekával, že se jeho svěřencům nebude dařit celých čtyřicet minut. „Jistebník se dostal do vedení, a když už jsme se připravovali na power play, podařilo se nám vyrovnat. Vzápětí jsme dali další branku a bylo na soupeři, aby bojoval,“ doplnil Klusák, který má zato, že Jistebník je doma hodně silným týmem: „Klíčovými hráči jsou pro něj Sluka s Malým, a to ještě mají zraněného Blažeje.“

Domácí lodivod Radek Korený byl po prohře zklamaný. „Byl to ale krásný zápas. Šumperk využil takřka všech našich chyb. Rozhodující byl začátek. Museli jsme likvidovat náskok soupeře, což nás stálo hrozně moc sil. A ty nám pak chyběly v závěru,“ popsal s tím, že současná šestá příčka je pro vicemistra zklamáním. „Šumperk nám odskočil už na deset bodů a i ostatní soupeři před námi mají náskok. Ten teď budeme v odvetách jen těžko smazávat,“ poznamenal Korený. Po základní části je tak, podle něj, reálné umístění na třetím nebo čtvrtém místě.

Góly: 16. a 28. Hvolka, 19. Kratochvíl, 27. a 29. Sluka - 5. (pen.) a 37. M. Málko, 7. Okleštěk, 8. Navrátil, 9. Opravil, 37. O. Málko, ŽK: Komár -Opravil, Okleštěk, ČK: 33. R. Jelínek (Jistebník), rozhodčí: Linhart, Kincl, diváci: 100.

Jistebník: Myška (9. Krayzel) - R. Jelínek, O. Jelínek, Sluka, Malý - Žiga, Kratochvíl, Hvolka, Kašický -Komár, Čavera. Trenér Radek Korený Šumperk: Gruntorád - Konečný, Strnad, Okleštěk, Navrátil - Tezner, M. Málko, O. Málko, Šalamoun -Opravil. Trenér Petr Klusák

Ostatní výsledky 1. ligy futsalu, 14. kolo: Era-Pack Chrudim - Eco Investment Praha 2:7, VŠB Ostrava - Pardubice 3:3, Hodonín - Nejzbach Vysoké Mýto 2:2, SK Kladno -Mladá Boleslav 5:2, Benago Praha -Mikeska Ostrava 6:0.

Dívka zaujala porotu projektu

Desetiletá Nikol Harabišová ze Základní školy Lubina získala ve čtvrtek 7. prosince ocenění ve 13. ročníku projektu Dětský čin roku. Na Staroměstské radnici si převzala speciální cenu poroty.

Bezpečně do školky i do parku

Nového přechodu pro chodce se dočkali občané Nového Jičína u největšího městského parku Smetanovy sady v těsné blízkosti místní mateřské školy.