Jistebník je v play off neporažen

BÍLOVEC - Ani v pátém zápase play off obhájce mistrovského titulu CC R. Mroček-LKW Jistebník neprohrál. Poprvé ovšem inkasoval, a to když do branky Pavla Myšky proklouzl míč, po nahození vysokomýtského Kroulíka.

17.4.2007

Jistebnický Oldřich Malý (vlevo) přispěl k porážce Vysokého Mýta jednou brankou.Foto: DENÍK/Jiří Tomaškovič

CC R. Mroček-LKW Jistebník – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 4:1 (2:1)

Nedělní druhý zápas semifinálové série mezi Jistebníkem a Vysokým Mýtem měl ještě jednu premiéru. Poprvé v letošním play off se v oranžovém dresu Jistebníku objevil reprezentant Tomáš Sluka. K vítězství 4:1 přispěl dvěma góly. Jistebník vede 2:0 na zápasy a série se přesouvá k minimálně jednomu zápasu do Vysokého Mýta.

Utkání začalo nečekaně. Hned z první střely na branku, která se navíc Oldřichu Malému snad ani příliš nepovedla, šli domácí do vedení. To ale vydrželo jen necelou minutu. Poté nakopl balon na Myšku Kroulík, před jistebnickým gólmanem v pravou chvíli proběhl Dostál a na „jesličky“ i góly bylo vyrovnáno. V 9. minutě se skóre měnilo potřetí. Blažejovu ránu skvěle vyrazil brankář Gerčák. Ovšem jen k Oldřichu Malému, jehož dorážku zastavil rukou Unger. Následného pokutového kopu se ujal navrátilec Sluka a s jistotou poslal úřadujícího mistra podruhé do vedení. Hosté zahrozili v 15. minutě ranou Říhy, kterou Myška těžkým zákrokem zmařil. Vyrovnání měl na noze Černý. Jeho střelu zblízka ale opět zmařil Myška.

Druhou půli zahájil průnikem před Gerčáka Ondřej Jelínek, ale i ochránce hostující svatyně se vytáhl vynikajícím zákrokem. Další minuty patřily hostům, kteří se aktivně tlačili na dostřel domácí brány, ovšem bez účinku. Nejblíže gólu byli Černý, jehož střelu vyrazil Myška, a Roman Malý, jehož hlavička skončila těsně vedle. Rozhodující moment přišel v předposlední minutě. Tomáš Sluka svedl úspěšný souboj o míč, čímž založil rychlý brejk, na jehož konci zvyšoval na dvoubrankový rozdíl. Hosté odvolali brankáře a po Myškově výhozu a hlavičce Ondřeje Jelínka inkasovali počtvrté. „Dnes nám nešlo o to znovu vyhrát pět nula, ale prostě vyhrát. Hra nebyla kdovíjak krásná, ale o to nám ani nešlo. Vedeme v sérii dva nula a to je důležité,“ řekl kouč Jistebníku Radek Korený.

Třetí zápas semifinálové série nejvyšší futsalové soutěže se hraje v pátek ve Vysokém Mýtě, stejně jako případné čtvrté utkání o den později.

Góly: 1. O. Malý, 9 (pen). a 39. Sluka, 40. O. Jelínek - 2. Kroulík, ŽK: Sluka, Hvolka - Dostál, Gerčák, Pilný, Markovič, Černý, rozhodčí: Herzog, Černý, diváci: 200

Jistebník: Myška – Sluka, O. Jelínek, Blažej, O. Malý – Hvolka, Žiga, Maruchnič, Kašický – Špaček, Kožušník. Trenéři Rostislav Brož a Radek Korený

Vysoké Mýto: Gerčák – Pilný, Říha, Unger, R. Malý – Dostál, Černý, Kroulík, Markovič. Trenér Miloslav Růžička

17.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Ujet od nehody? Dostaneme vás! vzkazuje moravskoslezská policie zbabělým řidičům

Hygienici: Chřipek i respiračních chorob přibývá

Zámek v Bartošovicích láká k ubytování

Celkem 749 hostů se ubytovalo v roce 2017 na zámku v Bartošovicích.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Triumvirát Drahoš – Horáček – Hilšer v Ostravě: Zeman už nesmí vládnout!

Při své poslední návštěvě regionu před druhým kolem prezidentských voleb zavítal Jiří Drahoš do ostravského Divadélka pod věží, kde mu před odhadem čtyřmi stovkami lidí vyjádřili podporu také poražení kandidáti z prvního kola Michal Horáček a Marek Hilšer.