Už tento víkend hraje CC R. Mroček-LKW Jistebník v Ostravě mezinárodní JOMA Cup, v polovině června pak nastoupí fialky ve Slavičíně k osmifinále českého poháru proti tamnímu Jerevanu.

„Na přání sponzora se účastníme Joma Cupu v Ostravě, kde startují české týmy, ligové týmy ze Slovenska a Chorvatska a reprezentace do 21 let z ČR a SR,“ prozradil prezident jistebnického futsalového klubu Martin Pučok. Turnaj se hraje v hale Sareza v Ostravě-Přívoze.

K pohárovému zápasu nastoupí prvoligoví futsalisté z Jistebníku ve středu 13. června. „Zisk Poháru ČMFS byl naším druhým cílem a na toto utkání budeme kompletní a pojedeme tam pro vítězství,“ upozornil Pučok.

První cíl, kterým byla obhajoba ligového mistrovského titulu, Jistebníku nevyšel. „Nemůžu mluvit za ostatní, ale já osobně jsem byl velmi smutný. Celá sezona se pro nás vyvíjela velmi dobře. Vítězství v dlouhodobé části, úspěšná pouť v UEFA Cupu, postup v Poháru ČMFS. Chybělo jen tyto úspěchy potvrdit obhajobou titulu,“ přiznal Pučok.

Také podle něho rozhodl příchod bratrů Marešových do Chrudimi, která nakonec titul získala. „Roman Mareš svou dravostí a zkušeností dokázal v ten nejdůležitější okamžik převážit ten pověstný jazýček vah na stranu Chrudimi. Nutno přiznat, že i nás trošičku opustila forma a asi jsme se měli i více rvát, ale je jasné, že takto dlouhou sezónu, jakou měli hráči Jistebníku, neměl žádný tým a možná i tato skutečnost se podepsala na finálovém neúspěchu,“ řekl Pučok. „Nejsem si zcela jistý, jestli je pro nás stříbrná medaile dost. Jsem přesvědčený o tom, že jsme měli, i přes účast Marešů v play off, na to, abychom titul obhájili. Musíme vše rozebrat znovu s trenéry a staršími hráči a poučit se z chyb, které nás v závěru ligy provázely.“

„Závěr ligy byl nechutný a bude mít dohru na ligovém grémiu,“ Martin Pučok, prezident CC Jistebník

Jistebnický šéf se netajil i jinými, než sportovními okolnostmi. „Chrudim šla za svým cílem velmi tvrdě, dokonce se nebojím říct i nestandardní cestou, a to se jí nakonec vyplatilo. Nevím, jestli někteří jejich činovníci mají klidný spánek. Závěr ligy byl z jejich strany nechutný a ještě bude mít i dohru na ligovém grémiu,“ uvedl Pučok.

Cíl pro příští sezonu v Jistebníku určitě měnit nebudou. Ke dvěma titulům budou chtít konečně připojit další. „Žádné větší změny nebudou. Kádr je stabilizovaný a minimálně jednu sezónu mohou všichni pokračovat. Určitě ale budeme chtít kádr znovu posílit. Je i možné, že pro fanoušky nachystáme nějaké překvapení v rámci přestupového termínu,“ poukázal Pučok.

Oba úspěšní trenéři Radek Korený i Rostislav Brož u týmu s největší pravděpodobností zůstanou. „I tuto otázku budeme řešit až v červenci, ale oba by měli zůstat,“ uzavřel jistebnický prezident.