Velmi zajímavý víkend prožil v minulém týdnu třicetiletý futsalista prvoligového CC R. Mroček-LKW Jistebník a fotbalista divizního TJ VITTO TEA Frenštát pod Radhoštěm Ivo Maruchnič. V pátek 20. dubna rozhodl gólem na 4:3 ve Vysokém Mýtě o postupu obhájců futsalového titulu opět po roce do ligového finále a o dva dny později vstřelil jediné dva góly v utkání 21. kola Moravskoslezské divize – skupiny E mezi Městem Albrechtice a Frenštátem. Fotbalovému Frenštátu tak vydatně pomohl k těžkému boji o záchranu divizní soutěže.

Prožil jste velmi povedený víkend. Kterého úspěchu si ceníte více? Gólu na půdě Vysokého Mýta, jenž rozhodl o postupu do finále, nebo dvou zářezů ve fotbale?

Těžko říct. Ve futsale v pátek se mi celý zápas nedařilo, ale byl jsem šťastný jako blecha, že jsme tuto sérii ukončili ve třetím zápase. To, že jsme nemuseli hrát čtvrtý zápas v sobotu, mělo určitě vliv na utkání Frenštátu. Měl jsem více sil i chuti. Ty dva góly ve Frenštátě oceníme, až když si po sezóně řekneme, že jsme v pohodě a zachráněni. Jsem za ty góly ale hodně rád, protože jsem vůbec takový návrat do Frenštátu pod Radhoštěm nečekal.

A co je těžší. Bojovat o titul ve futsalové lize, nebo zachraňovat divizní Frenštát?

Teď bych, a doufám, že mi to nebudou mít trenéři ve futsale Radek Korený a Rostislav Brož za zlé, řekl, že těžší je se zachraňovat. Poslední krůček, který je třeba k obhajobě titulu bude zase ale určitě těžší než záchrana.

Jistebník je veliký favorit play off. Obhajuje ligové vítězství. Co může překazit plány podruhé v řadě oslavit mistrovský titul?

Určitě těžký finálový soupeř. Rozhoduje se mezi Eco Investem Praha a Era-Packem Chrudim, což budou oba dva velmi těžcí protivníci.

Který soupeř bude pro vás osobně těžší? Eco Investment nebo Chrudim. Koho osobně byste si přál do finále vy?

To se asi nedá tak jednoduše určit. Na Chrudim se nám dlouhodobě nedaří, protože hraje více fotbalovým způsobem. A to za ně nehráli bratři Marešové. Eco Investment je plný reprezentantů a individualit. Obě dvě mužstva se ale určitě porazit dají.

Proti komu byste raději ve finále, které začíná v pátek 4. května v Bílovci, raději hrál vy?

Já osobně bych hrál raději proti Eco Investmentu Praha, ale myslím si, že nezvládne semifinálové boje. Ale jestli chceme obhájit titul, musíme porazit každého.

Mimo futsalu a fotbalu jste prý i nadšený hokejista. Je to pravda?

Já jsem hlavně nadšený sportovec, hokej je mou čtvrtou největší zálibou.

A ty první tři?

Rodina, fotbal nebo futsal a hokej. No a potom spousta dalších sportovních odvětví, které mě baví. Třeba malá kopaná, se kterou jsem v Kopřivnici začínal. Dále pak i tenis a skoro všechny míčové hry.

Co na vaše aktivity říká doma manželka? Často ji vídávám na stadionech a sportovních halách. Takže to vypadá, že vás podporuje.

Manželka Martina mi fandi a s ní i mí dva kluci Lukáš a Michal. Teda spíše starší Lukáš. Míša ještě ne, ale byl už i na futsalovém semifinále s Vysokým Mýtem. Martina taky sportovala, hrála volejbal a dělala i gymnastiku. Ono kdyby jí to nebavilo, asi bychom spolu byt nemohli.

To je pravda. Vzpomněl jsi své dva syny. Potatili se? Mají ke sportu kladný vztah?

Na to je ještě brzo, ale s Lukášem, který má tři a půl roku, chodíme na fotbaly a pořád kopeme do balonu, nebo hrajeme doma hokej. O mladším Michalovi to budu moct říct trochu později. Má půl roku, a to se těžko poznává (smích). A jelikož s námi trénuje i manželka, tak je oba určitě ke sportu povedeme.

S futsalem jsi začínal v Megasu Frenštát pod Radhoštěm, jak na tu dobu vzpomínáš?

V Megasu byla neskutečná parta. Vše jsme si užívali plnými doušky. Byly to krásné roky a hlavně jsme tenkrát byli mladí (smích)

Frenštátský Megas dokázal v základní části futsalové ligy soupeře válcovat, třikrát za sebou vyhrál základní část, ale v play off to najednou nešlo. V sezoně 2002/2003 jste byli dokonce ve finále, ale závěrečné utkání doma proti Vysokému Mýtu jste naprosto nezvládli. Co vám chybělo?

Nevím jestli nám chyběl vůdce, spíše ani ne. V rozhodujicím zápase jsme se proste všichni nějak nepotkali s formou.

Futsal ve Frenštátě pod Radhoštěm nakonec končil. Bylo to bolestné loučení?

Pro mně osobně ne, já už bych stejně po poslední sezóně v Megasu skončil. Jezdili jsme k zápasům v osmi lidech. V závěru už i na tréninky chodilo stále méně lidí. Už to nešlo dále prodlužovat, většina kluků o konci Megasu věděla dlouho dopředu…

"V Megasu Frenštát byla neskutečná parta. Vše jsme si užívali plnými doušky."

Naštěstí byl blízko CC Jistebník, takže jste měli společně s Michalem Bučkem a vlastně i Oldřichem Malým kam jít. Nebo jste měl namířeno jinam?

V průběhu poslední sezony Megasu Frenštát jsem o tom přestoupit jinam vůbec nepřemýšlel, byla to iniciativa prezidenta Jistebníku Martina Pučoka, který nám před další sezonou nabídl místo v týmu. Jsem za tu nabídku hodně rád, protože jsem hned v další sezoně získal svůj první futsalový titul, po kterém jsme toužili v Megasu Frenštát. Pevně věřím, že se z něho budeme radovat i letos, aby stejný pocit mohli zažít i mí spoluhráči a kamarádi z Megasu René Kovařík a Radim Špaček, kteří přišli do Jistebníku až letos.

Šance máte určitě veliké. Bez koho by to nešlo? Který hráč je pro tým nejdůležitější? je tam někdo takový?

Momentálně asi ne. Jsme velmi silný a vyrovnaný tým. teď je to vidět třeba na tom, že se zranila brankářská jednička Petr Krayzel a Pavel Myška ho dokázal skvěle zastoupit. Chytá ve vynikající formě, která ho dovedla až do české reprezentace. A takhle je to i na ostatních postech.

Máte nějaké přání do finále?

Vyhrát. Nejlépe ve třech zápasech, abych se mohl zase plně věnovat záchraně Frenštátu ve fotbalové divizi.