Poměrně nečekaně zasáhl do semifinále nejvyšší futsalové soutěže, v dresu Jistebníku, ostřílený futsalový reprezentant Tomáš Sluka.

Prvnímu zápasu série Jistebník – Vysoké Mýto, jenž se hrál v pátek, který Jistebničtí vyhráli vysoko 5:0, jen přihlížel. Do druhého, jenž se hrál v neděli opět vBílovci, už naskočil od prvních vteřin.

Obhájce mistrovského titulu zvítězil i podruhé, tentokrát 4:1 a Sluka přispěl ke druhé výhře v sérii dvěma góly. „Tomáš před utkáním, řekl, že utkání klidně odsedí na lavičce. Ale nechte takového futsalistu mimo hru,“ usmívala se polovina trenérské dvojice Jistebníku, Rostislav Brož.

Při našem posledním rozhovoru jste prohlásil, že do play off nejvyšší futsalové soutěže nezasáhnete dříve, než jak ve finále. Tak dlouho ale fanoušci, kteří vás velmi vřele přivítali, čekat nemuseli. Jak to, že jste se v dresu Jistebníku objevil už v semifinále?

V druholigové fotbalové Opavě jsem se nyní poměrně dlouho nedostal na hřiště. Až vlastně v sobotu proti HFK Olomouc. Cítil jsem na sobě, že mi herní výpadek nesvědčí, tak jsem projevil zájem jít si zahrát futsalové utkání play off. Vedení Opavy mi to umožnilo, tak jsem tady.

V Jistebníku byli určitě rádi, že s vámi mohou alespoň v jednom zápase počítat…

Snad ano. Hlavně jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát i druhé utkání semifinálové série. Druhý zápas proti Vysokému Mýtu nebyl vůbec snadný. Pro odvety máme slibný dvouzápasový náskok.

Před druhým zápasem série jste prohlásil, že ho klidně odsedíte i na lavičce. Proč?

Kluci hráli v pátek v prvním utkání, které vyhráli 5:0, skvěle a řekl jsem trenérům, že se často nevyplácí sahat do vítězné sestavy. Hráli fakt dobře a nechtěl jsem, aby jim bylo třeba líto, že musí uvolnit místo někomu, kdo do té doby nehrál. Proto jsem jim řekl, že klidně v úvodu utkání zůstanu na lavičce, a pak se uvidí.

Nastoupil jste ale od první minuty a za důvěru se odvděčil dvěma góly. Jste zajisté spokojený.

Můj výkon ale nebyl nijak excelentní. Jsem rád, že jsem mužstvu mohl pomoct alespoň těmi góly, které zápas rozhodují.

Závěr utkání byl ze strany Vysokého Mýta hodně emotivní a vyprovokoval jste to vlastně vy, soubojem s protihráčem, po kterém jste dal třetí gól. Hosté se dožadovali odpískání faulu.

Podle mne k žádnému nedovolenému zákroku nedošlo. Můžou mít názor, jaký chtějí, ale rozhodčí je určitě nepoškodili.

Byl nedělní zápas výjimkou, nebo vás ještě v play off uvidíme?

To opravdu nevím. O víkendu hrajeme s Opavou na Bohemians 1905, takže v odvetách futsalového semifinále ve Vysokém Mýtě, které jsem na programu v pátek a sobotu, můj start nepřichází v úvahu. Pevně věřím, že kluci už tam sérii ukončí, a poté se uvidí, jak to vyjde s termíny finálových duelů.