Tři kola před koncem základní části futsalové ligy hraje hlavně Mikeska Ostrava znovu o všechno.

O hodně jde především hostům z Ostravy, kteří potřebují vítězit, aby se odpoutali od Pardubic, které by se rady vrátily na nesestupovou pozici. Pardubičtí hrají navíc v Chrudimi, kde s body příliš nepočítají. I když také tento zápas bude pro oba celky prestižní a ve východočeském derby může vzniknout jakýkoliv výsledek. V prvním vzájemném zápase ale deklasoval mistr z Chrudimi pardubický Torf 9:3.

To v prvním vzájemném zápase Mikesky Ostrava s Jistebníkem se tak divoké skóre nezrodilo. V hale Sarezy se oba týmy rozešly smírně 3:3. „Cítíme, že bychom mohli uspět i tentokrát,“ uvedl hrající trenér Mikesky Ostrava Patrik Mičkal. „Jistebník na mě v poslední době nepůsobí, že by byl v pohodě, a věřím, že na body můžeme dosáhnout,“ dodal Mičkal, jehož tým se z předposledního místa v tabulce vyhoupl až v minulém kole, kdy porazil doma právě Pardubice 4:2.

„Pořád máme o co hrát a kluci to dobře vědí. Každý zápas je pro nás velmi důležitý a los nám příliš v závěru nepřeje,“ ví Mičkal. Mikeska se po dnešním utkání utká ještě doma s vedoucím Eco Investmentem a zajíždí na palubovku Vysokého Mýta.

Ani Jistebník utkání zajisté nevypustí, protože jeho hráči stále mají o co hrát. Chtějí se do začátku vyřazovací části prodrat do první čtyřky, a k tomu potřebují dnes vyhrát. „Pro play off chceme co nejlepší výchozí postavení, a proto dnes bereme pouze vítězství,“ hlásí trenér CC Jistebník Radek Korený.

V utkání se ovšem bude muset obejít bez několika hráčů základní sestavy. Nemocní, zranění, nebo pracovně zaneprázdnění jsou brankář Petr Krayzel a hráči v poli Oldřich Malý, Martin Kožušník, Radek Koval, Marcel Žiga a Ivo Maruchnič. „Uvidíme, kdo vlastně přijde,“ vtipkoval Korený.

Jistebnický kouč očekává opatrný zápas. „Oběma týmům, ale především Mikesce jde o hodně. Potřebují vyhrát, a tak možná budou aktivnější. Ovšem neočekávám nějakou útočnou smršť. Spíše opatrnou hru zezadu. Přesto se dá očekávat zajímavé utkání, protože náš soupeř hrál v posledních zápasech ve velké formě,“ uzavřel Korený.