Gawlas svou PDC kartu vybojoval v německém Niedernhausenu, kam se sjela opravdu velká konkurence. Mladík z Návsí se jí ale nezalekl, postupně z cesty odklidil čtyři soupeře a poté, co ve čtvrtfinále uspěl i nad Rowby-Johnem Rodriguezem, bylo jasno, že míří mezi elitu. „Bylo to hodně těžké. Startovalo tam 250 hráčů a každý chtěl být profíkem. To nebylo jen tak, že si někde zahrajeme. Věřil jsem si, ale když hrajete, tak je tam rázem jiný tlak, což dělá svoje. Jsem rád, že to vyšlo,” řekl Gawlas, který po životním úspěchu oslavil své devatenácté narozeniny.

V semifinále český šipkař sice prohrál s pozdějším vítězem Borisem Kolcovem, to už ho ale mrzet nemuselo. „Už jsem věděl, že jsem získal kartu,” pousmál se Gawlas, jehož život rázem nabere úplně nový směr. „Znamená to pro mě velkou změnu. Musím teď všechno změnit a určit si priority, abych dokázal předvádět ještě lepší výkony,” dodal.

Čeká ho maturita

Gawlas se v elitní šipkařské organizaci PDC představí už příští týden. A rozhodně se nejede jen zúčastnit. „Jak už jsem říkal u kvalifikační školy, nejdu si jen tak zahrát. Chtěl bych udržet kartu a snad se mi povede nějaký úspěch. Bude to o pár tříd vyšší level, ale snad to nějak klapne,” nebojí se světové konkurence, která ho na okruhu čeká.

Plusem pro Adama Gawlase bude také to, že se na PDC potká s krajanem Karlem Sedláčkem, který profesionální kartu získal před rokem. „Anglicky se domluvím a mám už tam hodně kamarádů, ale mít tam Čecha, to je super. Můžeme si spolu sednout a pobavit se, což je fajn,” řekl Gawlas, který má před sebou ještě jeden významný milník - maturitu. „Když bude v termínu nějakého turnaje, tak na ten turnaj nepojedu. Školu chci určitě dodělat, abych něco měl,” uzavřel mladík z Beskyd.