Vyrovnaný začátek, kdy ve čtvrté minutě vedla Opava 11:9, se od druhé části začal jasně rýsovat pro domácí, kteří postupně navyšovali svůj náskok.

Vyspělost domácí družiny se začala naplno projevovat po poločasové přestávce. V jednadvacáté minutě to již bylo o dvacet bodů a náskok se nadále zvětšoval. Poslední část se změnila v exhibici očekáváním pádu stobodové hranice. Toho se diváci dočkali v poslední minutě po koši Rostislava Pelikána. Na 101:63 zvýšil po trestném hodu Juraj Gavlák, a uzavřel tak bodový účet zápasu.

„Jsem rád, že jsme vyhráli a načali druhou půli základní části vítězstvím. V první čtvrtině jsme se dostávali pomalu do tempa, ale poté jsme se jak bodově, tak dobrou obranou celého týmu podíleli na kvalitním výkonu,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a dodal: „Jediné, co nám dnes dělalo trochu problémy, byly rychlé protiútoky Opavy ze začátku zápasu.“

Kouč Opavy David Klapetka mohl jen pogratulovat domácím. Přehráli nás po všech stránkách. Nový Jičín patří na špici soutěže. Mají za sebou spoustu těžkých utkání, díky nimž jsou rozehraní,“ prozradil Klapetka a uzavřel: „My se naopak dostáváme do určité krize a utápíme se v nesmyslnostech. Taky nám chybí individuální hráč, typu Šaroviče, který by dokázal podržet míč, když se týmu nedaří.“ (cas)

Nový Jičín – Opava 101:63 (20:17,52:32,­76:46)

Body: Šarovič 21, Pandula 16, Muirhead 15, Reinberger 11, Pospíšil a Pelikán 9, Ubilla a Walker 7, Gavlák 6 – Hrubý 14, Šoška 13, Štec 12, Blažek 11, Cvek 5, Dygrýn 4, Czudek a Šiřina 2, trojky: 11:6, fauly: 11:23, TH: 14/19:7/8, doskoky: 25:28, rozhodčí: Dolinek, Paulík, Komprs, diváci: 1000. Nejlepší hráč utkání: Robert Šarovič (Nový Jičín).