Přestože Novojičínští vedou, s tímto soupeřem, bilanci vzájemných zápasu letošního ročníku 3:0, nečeká je snadný zápas. Hráči budou muset podat bojovný výkon, kterým by v podstatě potvrdili již konečné druhé místo v dlouhodobé základní části. V opačném případě by do jejího konce museli zřejmě o tuto pozici ještě hodně zabojovat.

V utkání určitě nenastoupí dlouhodobě zraněný Dušan Pandula a Emanuel Ubilla, který si v Opavě přivodil těžký výron kotníku a vyžádá si minimálně 3týdenní léčbu. Od neděle má problémy s virovým onemocněním Zbyněk Pospíšil, který zatím s týmem netrénuje. O tom, zda nastoupí rozhodne jeho momentální zdravotní stav.

„Zápas s Prostějovem je pro nás výzvou k tomu hrát opět na maximum. Potřebujeme zapomenout na minulý zápas s Opavou a vítězství s Prostějovem je jediná cesta,“ zdůraznil novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„Po ne zcela vydařeném utkání v Opavě nás čeká úplně jiný soupeř, ale se stejnou touhou zvítězit. Prostějov je od Vánoc na výkonnostním vzestupu, a proto nemůžeme počítat s tak hladkým vítězstvím, jako v prvním vzájemném utkání na domácí palubovce,“ nabádal k opatrnosti kapitán David Hájek. (cas)