Geofin Nový Jičín prohrál v Rakousku

Klosterneuburg - Zahajovací zápas Geofinu Nový Jičín v Středoevroppské basketbalové lize (CEBL) nedopadl podle představ fanoušků ani hráčů.

24.10.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marie Pihrtová

Ačkoliv loni Novojičínští nad Klosterneuburgem v téže soutěži dvakrát vyhráli, nyní se výrazně pozměněný rakouský celek ukázal jako zdatný protivník. Ani návrat Kennyho Walkera do sestavy neuchránil Geofin před porážkou o 10 bodů.

XION Dukes Klosterneuburg - Geofin Nový Jičín 77:67 (28:23, 39:34, 59:54)

Zahajovací desetiminutovka přinesla aktivní a útočnou hru z obou stran, což více vyhovovalo domácímu týmu. Hosté po pár minutách ztráceli v poměru 6:11. V barvách domácích se představil i Curtis Bobb, dodnes mnohými novojičínskými fandy obdivovaná bývalá opora dřívější Mlékárny Kunín.
Po poločasové přestávce přinesl třetí hrací úsek větší nasazení obou soupeřů na útočné polovině. Domácím se povedlo doskočit až na dvouciferný náskok. Dobrá střelba Ubilly ale dala Novému Jičínu šanci se do zápasu vrátit. V závěrečné čtvrtině padlo domácím několik trojek, a jejich náskok opět narostl.
„Hráli jsme mnohem lépe, než v posledním utkání. Naše obrana byla mnohem agresivnější, než v ligovém utkání proti Traiskirchenu,“ prozradil pro oficiální internetové stránky rakouského klubu asistent domácího trenéra Szylagy. Novojičínský kouč Zbyněk Choleva poznamenal: „Špatně jsme začali a během zápasu jsme neproměnili mnoho dobrých příležitostí.“

Nejvíce bodů: Bobb 12, Rajkovič 12, Z.Helbich 11 - Ubilla 19, Šarovič 13, Walker 10.

Další výsledky CEBL: Arkadia Traiskirchen Lions - BCM Timisoara 95:99 (23:27, 50:53, 72:82), Inter Bratislava - MBK Handlová 88:76 (19:14, 44:40, 64:64), BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - Albacomp Székesfehervár 83:105 (19:31, 46:59, 67:81), AB Cosmetics Pezinok - Marso Nyíregyháza 68:78 (20:19, 29:37, 51:55), Kapfenberg Bulls - BK B&W Opava 97:95 (25:22, 53:42, 77:64).