Přes nervózní začátek se domácí ujali vedení v 5. minutě (7:6). Ve 4. minutě musel ale po zákroku Badera, s krvavým šrámem na hlavě, předčasně do šaten Juraj Gavlák. Hosté drželi přívětivý stav převážně díky tříbodové střelbě a v 8. minutě se opět ujali vedení (17:18). Do jednobodového vedení se domácí dostali košem Chapmana až se sirénou ukončující první čtvrtku. Ve 13. minutě se do hry opět zapojil obvázaný Gavlák. Nadále se bojovalo o každý metr a žádný z týmů nedokázal výrazněji ve skóre odskočit. V 16. minutě si vzal za stavu 36:30 oddechový čas trenér hostí, ale hned v zápětí za bouřlivého aplausu zavěsil Walker. Nepatrný náskok si Geofin do přestávky již vzít nenechal.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Nelítostný souboj o každý bod zvedal publikum ze sedaček. Přesto se začalo dařit více domácím, kteří přes urputný odpor Prostějova, začali, pomalu ale jistě, převažovat misky vah na svou stranu. Ani poslední část nikoho nezklamala. Šest minut před koncem střetnutí si za stavu 80:66 pro domácí vzala prostějovská střídačka opět oddechový čas. O dramatičnosti svědčil i fakt, že pět minut před koncem mělo šest hráčů čtyři osobní chyby. Přestože v 38. minutě vedli domácí již 84:72, vzala si oddechový čas, tentokrát lavička Geofinu, aby zklidnili emoce již tak vypjatého závěru. V 38. minutě odešel po své 5. chybě Savanovič, kterého půl minuty do konce zápasu následoval také Ames. V té chvíli bylo již všem jasné, že vítězství zůstává doma.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín)

Jsem rád, že jsme dobrým výkonem potvrdili, že hrát umíme, a že výpadek v poslední čtvrtině utkání hraném v Prostějově, byl ojedinělý. Hráči bojovali a hráli opravdu dobře. Doufám, že to tak bude pokračovat.

Miroslav Marko (Prostějov)

Musím soupeři pogratulovat. Prezentovali se dobrým výkonem. Náš výkon na začátku druhé půle byl o něco slabší, čehož dokázali domácí využít. Možná jsme byli taky až moc přemotivovaní. Doam chceme ale určitě vyhrát a sérii ještě prodloužit.

Geofin Nový Jičín – BK Prostějov 92:82 (24:23, 40:38, 67:60)

Body: Chapman 22, Walker 18, Šarovič 15, Gavlák 12, Pelikán 10, Beechum III. 9, Šoška 4, Venta 2 – Bader 20, Ames a Savanovič 16, Prášil 12, Votroubek 9, Tomaszek 7, Novák 2, trojky: 3/7, fauly: 25/27, TH: 23/31:17/25, 5. chyb: 38. Savanovič, 40. Ames (oba Prostějov), rozhodčí: Lukeš, Vrážel, Vondráček, diváci: 1100. Nejlepší hráč utkání: Joe Chapman (Nový Jičín). Stav série: 2:1.