Geofin Nový Jičín – BK Synthesia Pardubice 69:65 (11:26, 29:37, 53:50)

Body: Reinberger a Walker 15, Šarovič a Muirhead 10, Ubilla 9, Pelikán 6, Gavlák 4 – Sanders 23, Šteffel 12, Payne 11, Jelínek 6, Sýkora 5, Harčár a Gaidamavicius 3, Grepl 2, trojky: 5:10, fauly. 15:16, TH: 7/6:7/5, doskoky: 31:38, rozhodčí: Paulík, Holubek, Matějek, diváci: 1100. Nejlepší hráč utkání Sanders Levell (Pardubice).

Zbyněk Choleva (Nový Jičín)

Jsem rád, že jsme vyhráli, protože každé utkání je velice těžké. Pardubice musí bojovat, protože jim jde o všechno. To jsme věděli a celý týden jsme se na to připravovali. V šatně jsme si říkali, jak skvěle začneme a začali jsme přesně naopak. Pak jsme celý zápas museli dotahovat první čtvrtinu. Kvůli tomu nás mrzí, že se ta první čtvrtina nepovedla. Škoda jen, že jsme nechali rozstřílet Sanderse, ale to souviselo s naší obranou. Sanders dnes podal skvělý výkon. Ale dva body jsou doma.

Slobodan Nikolič (Pardubice)

Gratuluji domácím k vítězství. Na začátku utkání bylo vidět, že nás Nový Jičín, jak to v takových utkáních bývá, podcenil. Z toho jsme těžili první čtvrtinu, kterou jsme vyhráli výrazným rozdílem. Dnešní body pro nás byly velice důležité, mrzí nás, že se nám ke konci utkání zranil Gaidamavicius. Dnes snad jedině Sanders zahrál dobře na tak kvalitní tým, jakým je Nový Jičín.

Ostatní výsledky 40. kola: 237. BK Kondoři Liberec – BC Kolín 87:79 (22:24, 43:42, 63:64), ČEZ Basket Nymburk – Karma Poděbrady 94:66 (27:15, 53:45, 77:57), BK Breda & Weinstein Opava – NH Ostrava 94:69 (24:14, 43:31, 67:53)