Kopřivnice - Starší žáci KH Kopřivnice odehráli v Plzni 2. kolo Žákovské ligy v házené. Turnaj sliboval velice zajímavé zápasy, neboť se v tomto kole setkala tři družstva, která v loňském ročníku figurovala ve finálovém turnaji. Mimo KH Kopřivnice to byly družstva HKM Lovosice a HC Dukla Praha 4, a když se k tomuto přidalo ještě ambiciózní domácí družstvo SSK Talent 90 Plzeň, bylo jasné, že to bude kvalitně možná nejlépe obsazený turnaj celého 2. kola soutěže.
V prvním utkání narazili starší žáci Kopřivnice na HC Dukla Praha 4. „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, soupeře jsme jednoznačně přehrávali, jak v útoku, tak v obraně, o čemž svědčí první poločas, který jsme vyhráli jednoznačně 17:5 a již v první půli jsme o utkání rozhodli,“ popsal vedoucí trenér mládeže Jan Martínek a dodal: „Dukla asi neměla svůj den a tak nebyla nebezpečná ani ve druhém poločase. Utkání jsme tak v naprosté pohodě dohráli do konečného stavu 27:11.“
Do druhého utkání nastoupili starší žáci KH Kopřivnice proti domácímu družstvu SSK Talent 90 Plzeň. „Domácí byli za podpory svých diváků docela zdatným soupeřem. I když jsme celý poločas nepatrně vedli, nebyli jsme schopni, po vlastních chybách, soupeři výsledkově poodskočit, a tak domácí do konce prvního poločasu srovnali stav na 10:10. Druhý poločas byl obdobný, stále jsme sice o branku či o dvě vedli, ale opět jsme několikrát chybovali, a místo toho, abychom svůj náskok zvyšovali, neproměňovali jsme šance a soupeř se stále držel na dosah,“ řekl Martínek a pokračoval: „Nakonec jsme přece jen před koncem Talentu utekli o dvě branky a dramatické utkání tak dovedli do vítězného konce 18:16.“
Ve třetím utkání proti družstvu Handball KP Brno začali Kopřivničtí trochu laxně, hráči vycítili slabšího soupeře, a tak nehráli naplno, což jim i tak stačilo k vedení v poločase 12:10. „Po důrazné domluvě o přestávce hráči ve druhém poločase zlepšili přechod do útoku, což vedlo k navýšení střelených branek, ale na druhou stranu jsme stále v obraně chybovali a dostávali tak zbytečné branky. Po solidním výkonu ve druhé půli jsme však v tomto utkání soupeře přehráli 29:17,“ doplnil trenér.
V posledním utkání čekalo na Kopřivnici družstvo HKM Lovosice, které bylo rovněž docela zdatným soupeřem. Kopřivnice se nevyvarovala technických chyb a byla nedůrazná i při zakončení, a tak si opět zbytečně zkomplikovala i toto utkání, které nemuselo být až tak vyrovnané. „Poločas jsme sice vyhráli 12:10, ale výsledek mohl být podstatně výraznější. Ani druhý poločas nám nevyšel podle představ, ale hráči, i když se jim tolik nedařilo, jak by asi sami chtěli, byli schopní s Lovosicemi udržet příznivý výsledek. Přestože jsme poslední minutu dohrávali díky zbytečným vyloučením ve čtyřech, nakonec jsme udrželi neporazitelnost a utkání vyhráli 23:21,“ uzavřel Martínek.
Starší žáci KH Kopřivnice si svou neporazitelností ve 2. turnaji Žákovské ligy nakonec zajistili postup. Ve 3. kole je čeká TJ Náchod, TJ Rožnov pod Radhoštěm a buď HC Zubří nebo Sokol Ostrava.
Sestava a branky KH Kopřivnice: Denis Tůma - Radim Tichavský 6, David Zima 21, Patrik Fulnek 27, Jan Hanus 4, Marek Bukovský 16, Jakub Molnár 7, Tomáš Kocsis 10, Pavel Kudělka 2, Patrik Přadka 4. Trenér Jan Martínek
Výsledky turnaje: HK KP Brno A - Talent A 22:27, Kopřivnice A - Dukla 4 27:11, Lovosice A - HK KP Brno A 31:18, Talent A - Kopřivnice A 16:18, Dukla 4 - Lovosice A 10:28, HK KP Brno A - Kopřivnice A 17:29, Talent A - Dukla 4 31:14, Kopřivnice A - Lovosice A 23:21, Dukla 4 - HK KP Brno A 16:18, Lovosice A - Talent A 16:29.
Pořadí turnaje: 1. KH Kopřivnice A, skóre 97:65, 8 bodů, 2. SSK Talent 90 Plzeň A, 103:70, 6b., 3. HKM Lovosice A, 96:80, 4b., 4. Handball KP Brno A, 75:103, 2b., 5. HC Dukla Praha 4, 51:104, 0b.