Po základní části čítající dvaadvacet kol byli Kopřivničtí devátí vinou jen horšího skóre. Ve skupině o 7. až 12. místo prohráli vícekrát, než chtěli. Tak se jim plánovaná meta vzdálila o šest bodů. Z trojice celků ze severní Moravy byla Kopřivnice nejhorší. „Neřekl bych, že desáté místo je zklamání. Nedokázali jsme zacelit mezery po odchodech dvou opor, Gřese a Prepsla,“ uvedl kouč Miroslav Bartoň, který v průběhu zimní přestávky vzal na svá bedra také částečně funkci manažera. „Vzhledem k našim finančním, a tím pádem i hráčským možnostem, je konečné umístění adekvátní,“ poznamenal.

Bartoň přiznal, že důležité pro uplynulou sezonu je udržení extraligové příslušnosti. „Věřím, že po ekonomické stránce se vše ustálí. Budeme pak konkurenceschopní,“ naznačil lodivod. Upozornil, že bez podpory města a podnikatelů v regionu nelze nejvyšší soutěž hrát.

Po většinu sezony trenér apeloval na skutečnost, že hráči, kteří by měli být tahouny, ve většině případů do jejich kvalit stále nedorostli. „Výkony hráčů byly kolísavé, potřebovali bychom, aby se ustálili, a když, tak se posunovaly směrem vzhůru. Jinak by se třeba nemohlo stát, že přivezeme bod z Třeboně, ale doma se trápíme s posledním Brnem,“ popsal Bartoň, jenž vyslovil plnou spokojenost pouze s jedinou posilou před sezonou, brankářem Martinem Láníčkem.

„Do prosince byl tahounem i Winkler, ale pak z osobních důvodů opět přestal trénovat i hrát,“ poznamenal. Mužstvu ublížilo i únorové zranění Mojmíra Šustaly. „A žádný výkonnostní růst nikoho nepotkal. Snad jen v některých zápasech devatenáctiletého Bonna,“ uzavřel Bartoň.