Už do šaten odcházela Trnávka s dvoubrankovým náskokem, který si po změně stran dokázala udržet až do závěrečného hvizdu.

„Hostům chyběl nejlepší střelec, Laštůvka, a možná ještě někteří hráči. Zápas jsme si celkem pohlídali a byli jsme lepším týmem. V obraně tam byly z naší strany drobné chyby, ale celkově byla obrana o poznání lepší a bojovnější. V útoku nám to šlapalo perfektně, takže jsme zaslouženě vyhráli," hodnotil utkání hrající trenér Trnávky Karel Hanzelka, jenž byl, s osmi brankami, nejlepším střelcem týmu. V brankovišti doplnil Hejduka, místo Holečka, brankář B týmu Cága.

Trnávka by se po konečném zúčtování ráda dostala z posledního fleku. Předposlední Hranice B hostí doma na závěr sezony Valašskou Bystřici, která se bije o první místo. Trnávka hostí doma sedmý Vsetín a v případě vítězství by se dostala na vytoužené 11. místo.

„Šance na jedenácté místo stále žije. Sice nemusí znamenat záchranu, ale určitě je z něj větší šance na udržení se v soutěži. Jdou ještě nějaké zvěsti, že se do příští sezony nemusí přihlásit Šumperk, takže čím výše skončíme, tím lépe. Naším cílem je vyhrát a dostat se alespoň na jedenácté místo," řekl dále Hanzelka.

Utkání proti Valachům startuje v sobotu v netradiční čas, v 8 hodin ráno. „Vsetín musíme porazit. Kvůli obsazenosti haly hrajeme už brzo ráno, ale hosté s tím souhlasili," vysvětloval hrající trenér Trnávky.

Sokol Trnávka - TJ Šumperk 28:25 (14:12)
Trnávka: Hejduk, Cága Stanislav 3, Kovalák 3, Hladký 4, K. Hanzelka 8/3, Novák, Podhráský 2, Bula Martin 3/1, Zahradník, V. Žižkovský, Mička 5, Doležal. Trenéři: Karel Hanzelka a Miroslav Pavlík