Házenkáři doma remizovali

Kopřivnice /FOTOGALERIE/ - Obrovské drama, které vyvrcholilo dělbou bodů, bylo k vidění v utkání vloženého 12. kola ZUBR extraligy házené, v němž sedmá Kopřivnice hostila druhé Hranice. Remíza znamená pro oba týmy setrvání na stávajících pozicích v tabulce.

23.10.2009

Házenkáři Kopřivnice remizovali s Hranicemi. Foto: Jana Feilhauerová

KH Kopřivnice – TJ Cement Hranice 25:25 (12:11)

Domácí toužili oplatit Cementu porážku z jeho palubovky, lepší byli ovšem jen v první půli, kdy dokázali vysunutou obranou nutit Hranice k chybám. Ve 20. minutě vedli brankou Kichnera 12:8, v závěru poločasu však chybovali v útoku a těžko hledali recept na brankáře Kučerku, čímž pomohli hostům zkorigovat na poločasových 12:11. Slibný byl z jejich pohledu ještě vstup do druhé půle, kdy vedli 14:11, ve 41. minutě ale dotahující se Hranice brankou Čadry otočily na 18:17, a od té chvíle měly herně navrch. Kopřivnice se trápila s jejich pevnou obranou, zatímco soupeř tou její procházel čím dál snadněji. Troskotal však na umění brankáře Fabiána, který v této fázi zápasu tým zásadně podržel, a závěr tak byl infarktovou záležitostí. Hranice vedly necelou minutu před koncem 25:24, Kopřivnice ale v posledních vteřinách dokázala vybojovat sedmičku a Rachač ji bez zaváhání proměnil.

„Dneska to bylo hlavně o hlavě. Kučerka nás minule vyčapal a my jsme tentokrát moc chtěli a vymýšleli. Také se projevilo, že chybí dva lidi na vystřídání. V konci jsme mleli z posledního. Buďme rádi za bod, ale už jsme poztráceli čtyři, a někde to budeme muset dohnat,“ komentoval utkání nejlepší střelec domácího týmu Miroslav Rachač.

„I díky Luďovi Fabiánovi jsme dnes dokázali držet krok celé utkání, ne jen 47 minut jako v Hranicích. Každopádně, síly nám díky užší lavičce docházely, i když fyzicky odvedli všichni maximum, a ten bod je hodně vydřený,“ konstatoval po utkání trenér domácího celku Miroslav Bartoň a dodal: „Kdyby tým dokázal plnit taktické pokyny, bylo to možná jinak. To, jestli je pro nás bod ztráta nebo zisk, uvidíme až po základní části.“
Trenér Hranic Jan Hegar po utkání ocenil bojovnost, obětavost a kolektivní výkon svých svěřenců. „Bylo to hodně těžké utkání a myslím, že jsme v něm byli lepší. Měli jsme slabší vstup, pak jsme ale začali nacházet souhru v obraně a nahoru šel i výkon brankáře Kučerky. V posledních deseti minutách jsme měli více ze hry a dokázali si připravit více šancí, bohužel jsme některé neproměnili,“ uvedl po zápase.

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka – Ďurčík, Střelec, Rachač 10/2, Veřmiřovský 1, Šustáček 4, Gřes, Krčmář, Kolmajer 2, Kichner 3, Opálka 5/4, Lipový, Prepsl.

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Mikulenčák – Bednařík 3, Brůna 5, Brož, Zbránek 2, Čadra 5, Indrák, Bajgar 3, Samiec, Kovařík, Tůma 2, Galus 3/2, Diviš 2/2.

Sedmičky: 7/6 – 5/4. Vyloučení: 1:4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Diváků: 400.

Sled: 6. 4:1, 13. 8:6, 20. 12:8, 25. 12:11, 32. 14:11, 39. 17:15, 11. 18:18, 17. 20:21, 28. 24:24.

Další výsledky 12. kola: Frýdek-Místek – Zubří 28:41, Plzeň – Jičín 23:21, Třeboň – Dukla 18:27, D. Králové – Lovosice 15:31, Přerov – Karviná 26:37.