SOKOL HC PŘEROV - KH KOPŘIVNICE 32:33 (15:15)

Tým trenéra Iva Vávry nevstoupil do utkání vůbec dobře a domácí si zkraje utkání vypracovali až čtyřbrankový náskok. „My máme od začátku ledna přípravné období, takže nám pohár trošku naboural přípravu. Ale museli jsme se přizpůsobit a šli jsme do zápasu přímo z pětidenní dřiny. To samozřejmě ovlivnilo začátek první půle, kde jsme vyrobili spoustu technických chyb a nechali jsme si Přerov zbytečně odskočit. Potom jsme to pracně dotahovali, což se nám naštestí do konce poločasu podařilo," řekl k nástupu do utkání kopřivnický trenér. Po vyrovnaném poločase 15:15 se nakonec mohli z postupu radovat házenkáři z Kopřivnice, kteří zvítězili jednobrankovým rozdílem. „Myslím si, že jsme byli v průběhu utkání lepším týmem, ale bohužel se nám nedaří odstranit technické chyby, které nakonec způsobily dramatickou koncovku. Jsem rád, že jsme vyhráli. Kluky to snad zvedne a možná jim to zvýší sebevědomí do dalších bojů," přeje si Ivo Vávra.

Házenkáři extraligové Kopřivnice zvládli osmifinále Českého poháru. V Přerově dokázali zvítězit o jednu branku.

Střelecky se činili především dorostenci Reček s Fulnekem. Každý si připsal šest přesných zásahů. „Na utkání jsme jeli z hrubé přípravy a měli jsme k dispozici dvě šestky. Nechali jsme hrát kluky pospolu a střídali jsme hromadně. Mladí kluci jako Bukovský, Reček nebo Fulnek ukázali, že jsou draví, dokázali Přerov rozběhat a dařilo se jim i střelecky," těšilo kopřivnického kouče, který byl spokojen i s výkony brankářů, kteří nahradili Josefa Poura. „Nemá to nic společného s formou nebo se zraněním. Kvalitou se jak Marek Žingor, tak David Petr zvedají a dali jsme příležitost i ostatní gólmanům. Oba ukázali, že na to mají. Marek Žingor zachytal velmi dobře a i David Petr ukázal, že svoje kvality rozhodně má," dodal Ivo Vávra.

Házenkáři extraligové Kopřivnice zvládli osmifinále Českého poháru. V Přerově dokázali zvítězit o jednu branku.

Nejbližší extraligové utkání čeká na Kopřivnici v sobotu 2. února, kdy doma hostí vedoucí celek Tipgames extraligy z Plzně. Kopřivnický tým by se také ještě před pokračováním extraligy měl dočkat posílení kádru. „Budeme momentálně pokračovat ve hrubé fyzické přípravě a mezitím si ve středu odskočíme do Zubří na přátelák. Kluci ještě potřebují nabrat fyzickou a vytrvalostní sílu, na kterou se zaměříme po celý příští týden, a následně pak odjíždíme na turnaj do Šaly. V jednání jsou ještě nějaké posily, takže snad se něco podaří a udržíme extraligu pro Kopřivnici i po letošní sezoně," dodal závěrem kopřivnický trenér. (dbt)

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 7/3, Hradil 6/1, Rob. Buček 6.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Petr – Jan Gřes 1, Kahánek 3, Měchýř 3, Jiří Gřes 3/2, Reček 6, Krejčiřík 1, Střelec 1, Lipový 3, Fulnek 6, Hojník 3/2, T. Veřmiřovský 2, Bukovský 1. Trenér: Ivo Vávra. Vedoucí: Zdeněk Kovalák. Sedmimetrové hody: 4:4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák.

Účastníci čtvrtfinále českého poháru: Kopřivnice, Jičín, KP Brno, Dukla Praha, Lovosice, Hranice, Zlín (I. liga), jeden z dvojice Třeboň (2. liga) – Plzeň.