Dlouhou dobu nechali kopřivničtí házenkáři čekat své fanoušky, kteří je ve veledůležitém utkání přijeli podpořit, na radost z první vstřelené branky. Po úvodní tvrdé lekci, kdy Kopřivnice prohrávala po sedmi minutách už 0:5, se první branky dočkala až 
v průběhu 8. minuty.

Nepříjemnou nulu na straně Kopřivnice umazal přesným zásahem Bajgar. V polovině první půle vedl domácí celek už 11:4. Tvrdá rána Rečka znamenala za dalších pět minut snížení na rozdíl pěti branek, a když ve 24. minutě snižoval Mičola už na 11:13, zdálo se, že jsou svěřenci trenéra Vávry zpátky v zápase.

Bohužel, nestalo se tak a přerovská gólová smršť ze závěru první půle znamenala poločasový náskok 19:13.

Přerov odskočil na čtyři body

Druhou třicetiminutovku otevřel gólovou ranou Reček a povedený nástup Kopřivnice pokračoval. Po pěti minutách totiž snižoval křídelník Střelec na 17:20. Za dalších pět minut už však Přerov znovu vedl o sedm branek (25:18) a kopřivnická stíhací jízda byla ta tam.

Kopřivničtí už se ve zbytku zápasu domácím na menší než pětibrankový rozdíl nepřiblížili a na svého soupeře mají nyní ztrátu čtyř bodů. „V první půli jsme se pokusili třikrát o obrat. Vždycky, když jsem se dostali na dvě branky, tak jsme soupeři darovali góly po vlastních chybách a Přerov znovu odskočil do výraznějšího vedení," hodnotil utkání notně rozladěný kouč Kopřivnice Ivo Vávra.

K přerovskému vítězství přispěl i brankář Josef Pour, jenž ještě v loňské sezoně oblékal kopřivnický dres. „Hráči ho dobře znají, takže jsme si něco řekli, ale pokud se neplní to, co se má, tak se pak hraje hrozně těžko. Zápas se definitivě zlomil ve druhém poločase, kdy jsme se dostali dvakrát po sobě do oslabení, udělali jsme hrubé chyby, domácí odskočili na pět branek a už jsme to pak nedokázali zlomit," konstatoval trenér KH Kopřivnice.

V domácím táboře tak vládla po druhé výhře v řadě veselá nálada. „Samozřejmě s výhrou i s výsledkem můžeme být spokojeni. Povedlo se nám skoro všechno to, co jsme si řekli. Důležité bylo, že se nám podařilo vytvořit si do druhé půle výraznější náskok," pověděl přerovský trenér Richard Buček. Kopřivnici čeká v sobotu od 18 hodin domácí střetnutí proti KP Brno.

Sokol HC Přerov – KH Kopřivnice 36:29 (19:13)
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 9 – 6. Rozhodčí: Větrovský, Zych. Diváci: 221.
Nejlepší střelci Přerova: L. Veřmiřovský 8/1, Hradil 8/1, Frančík 6. Kopřivnice: Chalupa, Žingor – O. Meca, Střelec 2, Jan Gřes 4, Petřík, Jiří Gřes 2, Bajgar 7, Reček 9, Schäfer, Mičola 1, Prepsl, Hojník 3/2, Žižkovský 1. Trenér: Ivo Vávra. Vedoucí: Jaromír Petřek.

Zbylé výsledky 19. kola: KP Brno – Frýdek-Místek 28:28, Lovosice – Jičín 29:25, Plzeň – Dukla Praha 22:23, Hranice – Zubří 30:25, Zlín – Karviná 20:26.

Tragický nástup se znovu opakoval

To, že každý zápas začíná za stavu 0:0, momentálně neplatí pro házenkáře Kopřivnice. Podruhé za sebou totiž po úvodních minutách prohrávali 0:5. Kopřivničtí házenkáři zopakovali podobně tragický vstup do utkání jako doma s Frýdkem-
-Místkem i v neděli v podvečer v Přerově, kde v 7. minutě prohrávali o pět branek.

Následovat musel time-out a snaha pokusit se otupit napumpovaný Přerov, který doma v předešlém kole srazil Hranice. „Už nevím, jak se toho zbavit, abychom do utkání vstoupili koncentrovaněji. Přesto, že to s hráči řešíme, trénujeme na to speciální věci tak, aby se to nestávalo, tak se nám prostě do utkání nedaří vstoupit. A to potom bohužel vždy určuje ráz utkání, protože dotahovat ztrátu 0:5 je hrozné," zlobil se trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Přerov i přes nepovedený začátek druhé půle nakonec slavil čtvrtou výhru v sezoně. „Prvních osm minut druhé půle se nám nevedlo. Trápili jsme se v obraně i v útoku. Udělali jsme také několik zbytečných faulů, čímž jsme soupeři pomohli k přesilovce šesti proti čtyřem. Naštěstí kluci v oslabení zahráli výborně a skvěle nás podržel gólman Pepa Pour.

Střelecky se dařilo Veřmiřovskému i Hradilovi, a když se přidali svými výkony
i další hráči, tak základ našeho vítězství byl položen. Získali jsme důležité dva body, které by nám měly pomoct," dodal spokojený trenér Přerova Richard Buček.