Sokol HC Přerov – KH Kopřivnice 32:39 (14:19)

Kopřivnice překvapila Přerov vysunutou obranou 2–4 a také Tomášem Kolmajerem v sestavě, kterého před sezonou zkoušela, ale angažovala jej až minulý týden. A byl to právě on, kdo zatížil hned v úvodu zápasu konto domácích brankami z brejků. Přerov pak sice srovnal krok, ale po čtvrt hodině hry už začala tempo zápasu definitivně diktovat Kopřivnice. Vysunutou obranou, za níž skvěle chytal Fabián, nutila domácí k chybám, a díky nim se prosazovala z rychlých přechodů do útoku. Už v poločase měla slibný náskok, jenž v průběhu druhé půle, která vyšla na rozdíl od první i spojkám, navyšovala. Deset minut před koncem už nebylo o vítězi pochyb.

„Předvedli jsme velice dobrý výkon v obraně, která eliminovala soupeřovy největší zbraně – rychlý přechod do útoku a hru jeden na jednoho. Vedle toho jsme výrazně zlepšili přechod do rychlého útoku,“ pochvaloval si kopřivnický trenér Miroslav Bartoň a dodal: „Padesát minut jsme hráli perfektní házenou. Vrásky mi dělá jen posledních deset minut, kdy se potvrdilo, že lavička kvalitou zaostává.“ Spokojený byl i autor jedenácti kopřivnických branek, Aleš Opálka. „Konečně se nám tento týden dařilo v tréninku a vyšel nám i zápas. Vyhráli jsme jej hlavně bojovností a solidním pohybem,“ poznamenal.

Trenér Přerova Richard Buček přiznal, že jeho tým před utkáním myslel na vítězství. „Bohužel jsme dostali lekci. Chyběla nám bojovnost, důslednost v obraně a hlavně rychlé útoky. To rozhodlo,“ komentoval zápas Buček.

Kopřivnici po velice těžkém losu, který jí potrápil v úvodu sezony, čekají čtyři utkání, v nichž by si ráda vylepšila tříbodové konto. „Máme doma Dvůr Králové, venku Třeboň a pak doma Frýdek a Hranice. Myslím, že je v našich silách uhrát plný počet bodů,“ je přesvědčený kopřivnický trenér.

Nejvíce branek Přerova: Bechný 7/3, Kavka 6/1, Valášek 4. Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka – Samek, Ďurčík, Lipový, Rachač 6, Veřmiřovský 3, Šustáček 6, Gřes 2, Krčmář, Kolmajer 5, Kovalák, Kichner 5, Opálka 11/6. Sedmičky: 6/4 – 6/6. Vyloučení: 5:8. Rozhodčí: Halada, Zych. Diváků: 274. (jfk)