Kopřivničtí házenkáři letos dokázali pražskou Duklu, která jí bez problémů vyřadila již ve čtvrtfinále play-off, potrápit v základní části extraligové soutěže. Na domácí palubovce s ní hrála 30:31. Tehdy jí k velkému překvapení chybělo jen velice málo. Těžko však říci, zda dokáže v současné formě a nevalném psychickém rozpoložení výkon zopakovat. Navíc, Dukla má o motivaci postaráno. Po překvapivém vyřazení v semifinále play-off, by pro ni úspěch v poháru mohl být určitou satisfakcí za extraligu, nehledě na to, že je vstupenkou do druhé nejvyšší evropské pohárové soutěže.

„V poslední době nám chyběla chuť do hry a kvalitní výkony, takže v tuto chvíli vůbec nejsem schopný odhadnout, jak se semifinále bude vyvíjet. Samozřejmě se ale v zápase s Duklou pokusíme předvést výkon, kterým bychom favoritovi postup ztížili,“ říká o blížícím se souboji trenér kopřivnického mužstva Miroslav Bartoň.

„Šance na vítězství není velká, ale určitě Dukle nedáme nic zadarmo. Super bude i to, když se nám podaří zahrát pěkný zápas. Forma sice není bůhvíjaká, ale proti favoritům se doma umíme vyburcovat,“ míní kopřivnické křídlo Tomáš Veřmiřovský a dodává: „Třeba nám pomůže herní pauza, kterou teď máme. Uvidíme.“

Trenér Dukly Pavel Pauza se netají tím, že pohár bere vážně. „Poslední roky jsme skončili v semifinále, takže náš cíl je jasný – postup do finále. Kopřivnice nejspíš bude pro úspěch dělat maximum, navíc hraje doma, takže nic nepodceňujeme,“ uvedl Pauza.

Dukla do zápasu naskočí po sérii utkání o třetí místo rozehraná, ale možná také více unavená, Kopřivnice nastoupí se čtrnáctidenním herním výpadkem a se stále ne zcela kompletním kádrem. „Termín pro nás není z hlediska přípravy ideální, ale chápeme, že se odvíjí od finálové části extraligy. Uvidíme, co s námi pauza provede. Marodka se nijak výrazně nelepší. V tuto chvíli vím, že určitě nenastoupí Lipový a Krčmář. Otevřený je start Krejčiříka, který avizoval zranění ramene, stoprocentně v pořádku není po vážném zranění Jirka Gřes. Záda Luďka Fabiána se lepší, ale je zde pořád nebezpečí návratu. Ostatní by měli být v pořádku,“ referuje Bartoň.

Kopřivnický klub doufá, že představení nejlepších týmů letošního ročníku extraligy přiláká do kopřivnické haly početné obecenstvo. „Určitě se bude na co dívat,“ je přesvědčený kouč.

JANA FEILHAUEROVÁ