Vstup do pohárové sezony čekal včera odpoledne na prvoligové házenkáře Kopřivnice, kteří v rámci Českého poháru cestovali do Zubří na půdu tamního druholigového celku Lesana.

Kopřivničtí měli utkání pod kontrolou od úvodních minut a nedali statečně bojujícím domácím výraznější šance. Utkání se nakonec neodehrálo na tartanovém povrchu pod širým nebem, ale v domovské hale extraligových Gumáren. „Naštěstí pršelo, takže jsme hráli v hale. Na venkovním hřišti by to bylo pro naše kluky určitě složitější," byl si situace vědom kouč prvoligových házenkářů Kopřivnice Ivo Vávra.

Svému jménu nezůstal nic dlužen kopřivnický Střelec, jenž v pohárovém utkání vsítil deset branek, a táhl tak kopřivnické k postupu do 3. kola, které se bude teprve losovat. „Byl to klasický zápas se soupeřem z nižší soutěže, kde kluci, možná podvědomě, trošku podcenili soupeře, takže skóre bylo déle vyrovnané. Nedávali jsme spoustu šancí a nedařilo se brankáři. Zápas jsme sice měli pod kontrolou od prvních minut, ale čekal bych, že dostaneme maximálně osmnáct branek, a měli jsme jich dát alespoň pětačtyřicet. Ale motivace už se potom hledá těžko. Zápas nám určitě ukázal, kde máme ještě chyby, a ostrý zápas bude o něčem jiném. Uvidíme příští týden," připomněl sobotní start do prvoligové sezony kouč KH Kopřivnice Ivo Vávra, jehož celek zahajuje sezonu v jihočeských Strakonicích.

Více o startu Kopřivnice v 1. lize, změnách v kádru a ambicích se dočtete v pátečním vydání Novojičínského deníku. 

TJ Lesana Zubří - KH Kopřivnice 27:39 (12:16) 

Sestava a branky Kopřivnice: Chalupa Střelec 10, Karban 2, Zima 1, Bukovský 8/4, Jiří Gřes 4, Válek 3, Hanus 5, Krpelík 1, Fulnek 5, Kaluža. Trenér: Ivo Vávra.