TJ Jiskra Lázně Třeboň – KH Kopřivnice 26:24 (13:11)

Úvod zápasu Kopřivnice poněkud zaspala. O její první branku se postaral až v 7. minutě, za stavu 3:0, Kichner. Domácí však výborný rozjezd využít nedokázali. Ve 21. minutě Kopřivnice po Rachačově trefě vyrovnala na 8:8 a začínalo se znovu. Závěr poločasu znovu vyšel lépe Třeboni, která především díky pevné obraně odskočila na poločasový dvoubrankový rozdíl.

Do druhé půle vlétla Kopřivnice jako vítr, využila síly svých spojek a otočila nepříznivé skóre na 15:17. Na koni byla i později. Kichner s Opálkou však dvanáct minut před koncem, za stavu 18:20, ztratili v brejku míč a Třeboň z následného protiútoku snížila. Právě to byl zřejmě rozhodující moment zápasu. Následně poslal rozhodčí Kopřivnici do čtyř, a Třeboň nejenže v početní výhodě vyrovnala, ale navíc pak využila chyb soupeře v rozehrávce a otočila na 22:20. Kopřivnice se sice znovu dotáhla, ale výborný Pristaš v domácí brance i nepřipravená střelba hostí nakonec rozhodli ve prospěch Jihočechů.

„Předváděli jsme solidní hru s velice dobrým výkonem Fabiána v brance, bohužel soupeř měl v rozhodující fázi zápasu více štěstí, a možná i více sil. Klíčové byly naše problémy v útočné fázi a také to, že jsme v obraně nedokázali pokrýt Šulce, který dal více než třetinu branek,“ komentoval utkání kopřivnický trenér Miroslav Bartoň a dodal: „Určitě jsme dneska měli na vítězství, o to více porážka mrzí. Musíme se ale dívat dopředu a pokusit se teď dvakrát za sebou bodovat doma, tedy v neděli s Frýdkem-Místkem a poté hned ve středu s Hranicemi.“

Nejvíce branek Třeboně: Šulc 9, Mošovský 5, Naimann 4. Nejvíce branek Kopřivnice: Kichner 6, Gřes 6/1, Rachač 4. Sedmičky: 4/2 – 2/2. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Diváků: 300.

JANA FEILHAUEROVÁ