Veřmiřovského soubor udával od úvodních minut směr utkání, a když se k tomu přidaly zákroky Žingora, který povolil Strakonicím první branku až v 5. minutě, vedla Kopřivnice po deseti minutách 8:4. V polovině první půle pak museli hosté zakročit oddechovým časem, protože prohrávali již 5:11. Ani ten však Kopřivnici nezpomalil a domácí házenkáři si nakonec do druhého dějství přinesli šestibrankový náskok 18:12.

Celek od řeky Otavy pak navíc nezachytil ani nástup do druhého poločasu, protože brzy prohrával již 12:21. V půlce druhé třicetiminutovky se do kopřivnické branky dostal i Kuba, který se brzy připomněl chycenou sedmičkou. Kopřivničtí, které střelecky táhli sedmigóloví Hanus s Mynářem, nakonec nepřipustili žádné drama a v závěru, kdy Kopřivnici vytleskávaly domácí ochozy, ještě završil vítězství třicátou brankou Krpelík.

„Pro nás to bylo jedno z klíčových utkání sezony, na které jsme se pečlivě připravovali a nechtěli jsme vůbec nic podcenit. Šedesát minut to byl tvrdý zápas a boj, ale nám skvěle fungovala obrana a rychlý útok. Kluci si nakonec vybojovali zasloužené vítězství,“ cenil si třetí výhru v sezoně kouč KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jenž si rovněž pochvaloval, jak jeho svěřenci k utkání přistoupili.

Hříbečky a oblíbený kotrč delší cestu z Jablunkova "přežili s mírnými úrazy", napsala nám Kateřina Bílská z Havířova k úlovku z 23. září.
FOTOGALERIE ČTENÁŘŮ: V těchto dnech si z lesů odnášejí plné košíky hub

Nováček ze Strakonic tak nadále čeká na premiérové body. „Domácím musím pogratulovat k zaslouženému vítězství. Hlavním důvodem toho, že jsme zápas nezvládli bylo to, že jsme se nedokázali vyrovnat s tvrdou, agresivní a velmi kvalitní obranou Kopřivnice,“ řekl k utkání kouč nováčka Roman Marienka.

Veřmiřovský před derby: Zůstáváme na zemi
Kopřivničtí házenkáři cestují po třídílné domácí misi, ze které vytěžili čtyřbodový přísun, na horkou palubovku karvinského Baníku. Devítinásobný mistr ČR před sezonu výrazně posílil, když se do Karviné vrátili například srbský brankář Nemanjna Marjanovič či zkušený Michal Brůna.

Karvinský dres oblékal také nynější kouč KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jehož celek pojede k regionálnímu rivalovi s šesti body v zádech. „Karviná je absolutní favorit. Jedná se o profesionální tým se zkušenými a ostřílenými borci z bundesligy či z francouzské ligy. Připravíme se co nejlépe, ale tým ještě není připravený na to, aby zvládal tak těžké venkovní zápasy. Stále jsme nohama na zemi, ale předvedeme maximum,“ nahlédl směrem k neděli kouč aktuálně vedoucího celku extraligové tabulky.

Duel 5. kola startuje v Karviné tuto neděli 8. října v 10.30.

KH KOPŘIVNICE – HBC STRAKONICE 1921 30:21 (18:12)

Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmičky: 8/5 – 2/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 450.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba – Střelec 3, Rachač, Jan Gřes 3, Mička, Petřík, Unger 1, Hardt 2, Fulnek 2, Švébiš, Krpelík 1, Mráz 1, Hanus 7, Mynář 7/5, Bukovský 3. Trenér: L. Veřmiřovský a Ji. Gřes ml.

Nejvíce branek Strakonic: Marienka 4, Landsinger, Mošovský a Zbíral 3.

Houbaři ve Starých Hamrech, snímek z 28. září 2017.
Houby v Beskydech? Tolik jich bylo naposledy před 20 lety

Zbylé výsledky 4. kola: Plzeň – Karviná 25:28, Dukla Praha – Zubří 23:20, Brno – Jičín 31:28, N. Veselí – Lovosice 25:17, Hranice – Fr.-Místek 21:22.