HC Gumárny Zubří – KH Kopřivnice 41:24 (21:9)

Začátek utkání jednoznačnému výsledku nenasvědčoval. Kopřivnice vedla 4:1 a do 17. minuty bez problémů držela s vicemistrem krok. Pak se však začala trápit v útoku a domácí nabídnutou šancí nepohrdli. Chyby hostí nemilosrdně trestali góly z rychlých přechodů do útoku, v postupném útoku se bez velkých problémů začali prosazovat z postu pivota, a posledních třináct minut první půle tak vyhráli neuvěřitelných 13:1.

„Některým hráčům docházely síly a ti střídající bohužel nedokázali splnit to, co se po nich chtělo. Přišla nepřipravená střelba a soupeř toho dokonale využil. Těch třináct minut rozhodlo zápas,“ rozebral nepovedenou pasáž utkání kopřivnický trenér Miroslav Bartoň.

Ve druhé půli už Zubří nedokázalo hrát v obraně stejně soustředěně, navíc více riskovalo v rychlém útoku a dovolilo tak Kopřivnici držet s ním krok. „Zbytek zápasu už byl vyrovnanější, každopádně soupeř byl lepší a zvítězil zaslouženě,“ doplnil hodnocení Bartoň.

„Souhlasím, že klíčová byla pro vývoj utkání druhá patnáctiminutovka prvního poločasu. To jsme dokázali hrát koncentrovaně v defenzivě. Celkově s ní ale spokojený nejsem, i když dvacet čtyři gólů není žádná tragédie,“ uvedl k povinnému vítězství Zubří jeho trenér Jiří Kekrt.

Sestava a branky Zubří: Baránek, Malina – Stržínek 3, Titkov 1, J. Hrstka 7/1, Třeštík 2, Randýsek 3, Říha 5, M. Hrstka 4, Jurka 2, Vyjídák, Číp 5, Krupa 5, Mika 4.

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Prorok – Samek, Ďurčík 1, Střelec 1, Martinásek, Rachač 2, Veřmiřovský 1, Hladký 1, Šustáček 2, Gřes 7/3, Kichner 6, Opálka 3, Kovalák.

Sedmičky: 3/1 – 4/3. Vyloučení: 3:1. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Diváků: 500.

Sled: 4. 1:4, 11. 5:6, 17. 9:8, 20. 13:9, 29. 20:9, 34. 24:12, 48. 33:20, 57. 38:22.

Další výsledky předehrávky 20. kola: Přerov – Hranice 27:29, Lovosice – Jičín 24:24, Dukla – Plzeň 32:20, Karviná – D. Králové 35:20, Fr.–Místek – Třeboň 33:28. (jfk)